T/9x RED

SERIA T/x

Przedstawiamy T/9x Red: subwoofer, który wygląda równie dobrze, jak brzmi

Wyglądu Ross Cors, kultowego odcienia czerwieni, który zdobi najsłynniejsze włoskie samochody sportowe, nie da się pomylić z niczym innym. Kiedy ten żywy odcień spotyka się z naszym ukochanym modelem T/9x i jest uzupełniony subtelnymi chromowanymi nóżkami i plakietkami, efektem jest T/9x Red – pozycja obowiązkowa dla każdego entuzjasty dźwięku. Ale nie chodzi w nim tylko o estetykę. Pod niesamowitym wyglądem zewnętrznym kryje się zaawansowana technologia, na przykład nakładka przeciwpyłowa z włókna węglowego, które poprawia sztywność i zmniejsza ruchomą masę 10-calowego (250 mm) przetwornika, co przekłada się na lepszy dźwięk. Umów się na odsłuch już teraz, ponieważ specjalna edycja T/9x będzie w ofercie przez ograniczony czas.

T/9x Red:
Symfonia prędkości i dźwięku

T/9x Red, korzystając z wyjątkowego uroku Ross Cors – odcienia będącego synonimem najbardziej kultowych włoskich samochodów sportowych na świecie – wyróżnia się nie tylko jako subwoofer, ale także jako obiekt designu będący połączeniem estetycznej elegancji i specjalistycznej wiedzy audio. W znakomitej serii T/x model ten prezentuje charakterystyczne połączenie inżynierii i talentu projektowego. Każdy szczegół, od precyzyjnego wykonania po zaawansowane funkcje, emanuje luksusem i wyrafinowaniem. Audiofilom, miłośnikom designu i tym, którzy cenią perfekcję, T/9x Red oferuje wrażenia słuchowe równie efektowne i urzekające, jak jego wizualna charyzma. Kup tę specjalną edycję już dziś i zanurz się w dźwiękowym kosmosie.

Mistrzowskie wykonanie, które hipnotyzuje

Każdy model z serii T/x charakteryzuje się eleganckimi, zaokrąglonymi krawędziami i wyjątkowym wykonaniem. W T/9x Red poszliśmy o krok dalej. Opracowanie i udoskonalenie nanoszenia siedmiu warstw włoskiego lakieru Racing Red Lacquer zajęło nam ponad rok. Subtelne detale dodatkowo wyróżniają ten model — wykonanie wyrafinowanej plakietki umieszczanej na górnej ściance zajmuje nam trzy dni, a każda stopa przechodzi trzydniowy proces chromowania. Z pietyzmem nakładamy kolejno warstwy miedzi, niklu i chromu, pozwalając co dzień stwardnieć jednej warstwie zanim dodamy kolejną. To właśnie dbałość o szczegóły wyróżnia produkty REL.

Serca każdego subwoofera REL

Sekret subwooferów REL leży w ich przetwornikach. Ich projektowania i udoskonalaniu poświęcamy szczególną uwag, wykorzystując do tego specjalistyczną wiedzę. Przetwornik w modelu T/9x Red nie jest pod tym względem wyjątkiem. Poprawiliśmy konstrukcję nakładki przeciwpyłowej, kluczowej dla sztywności, stosując włókno węglowe, tym samym zwiększając jej sztywność i zapewniając lepszą artykulację basu. Zmniejszając jej wagę o 10 gramów, osiągnęliśmy szybszą reakcję membrany i zauważalny wzrost mocy wyjściowej o 1,2 dB, dzięki czemu T/9x jest szybszy i bardziej dynamiczny.

Wzmocnione emocje

Dzięki 300-watowemu wzmacniaczowi pracującemu w klasie A/B T/9x Red ucieleśnia moc i precyzję o które zabiegamy. Wykorzystując niezawodne wzmocnienie mosfetowe ze zintegrowanymi radiatorami, wzmacniacze te są siłą napędową flagowych produktów z serii T już od 2007 roku. U użytkowników jest obecnie prawie 90 000 egzemplarzy subwooferów z tej serii – a większość z nich jest w codziennym użyciu – i jesteśmy niezmiernie dumni z ich jakości i niezawodności.Przeprojektowane filtry wejściowe o szybkości reakcji 8 ms zapewniają precyzyjną współpracę z kolumnami. Dzięki prostym pokrętłom wzmocnienia, zwrotnicy i wzmocnienia LFE oraz intuicyjnemu przełącznikowi fazy w zakresie 0–180 stopni, konfiguracja REL jest prosta i bezproblemowa. Żadnych zagubionych pilotów i skomplikowanych aplikacji – po prostu ponadczasowa, niezawodna inżynieria.

Ekskluzywność spotyka się z perfekcją

Dzięki wyjątkowemu czerwonemu odcieniu, polerowanym chromowanym akcentom i eleganckiej, wykonanej z włókna węglowego, nakładce centralnej T/9x Red jest nie tylko wizualnym arcydziełem, ale także znakomicie brzmi – nawet w porównaniu ze standardowym T/9x. Konstruktor John Hunter zagłębił się przy tym projekcie w szczegóły, zwracając niezwykłą dbałość o detale, która sprawiła, że T/9x Red jest po prostu niezrównany. Każda plakietka i każda stopka są wykonywane w ciągu trzydniowego procesu chromowania, co potwierdza niezachwiane zaangażowanie REL w precyzyjne rzemiosło.

Łącze bezprzewodowe, które nie kompresuje dźwięku
Nieograniczone możliwości

Dzięki najlepiej brzmiącym i najszybszym systemom łączności bezprzewodowej, dostępnych w branży audio, wypracowaliśmy sobie w niej doskonałą reputację. Nie polegamy w nich na kompresji cyfrowej, ponieważ skutkuje to matowym, pozbawionym życia dźwiękiem. Zamiast tego udoskonaliliśmy (opcjonalny) system bezprzewodowy Arrow™ tak szybki i dynamiczny, że możemy śmiało zachęcać do korzystania z sieci bezprzewodowej z jedną parą subwooferów REL, podczas gdy druga para może być połączona konwencjonalnie, za pomocą kabla, a nie usłyszymy między nimi żadnej różnicy.

Specyfikacja techniczna.

BUDOWA
przetwornik skierowany do przodu, pasywny przetwornik skierowany w dół

ŚREDNICA PRZETWORNIKA I MATERIAŁ MEMBRANY
250 mm o długim skoku, membrana FibreCarbon z odwróconą nakładką przeciwpyłową z włókna węglowego, stalowy kosz

ŚREDNICA PRZETWORNIKA PASYWNEGO I MATERIAŁ MEMBRANY
250 mm o długim skoku, membrana FibreAlloy z odwróconą nakładką przeciwpyłową ze stopu metali, stalowy kosz

LIMIT NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI
-6 dB przy 27 Hz

WEJŚCIA
wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA/LFE RCA, LFE RCA

WYJŚCIA
nie dotyczy

MOC WYJŚCIOWA
300 W (RMS)

TYP WZMACNIACZA
klasa AB

OPCJA BEZPRZEWODOWA
Tak –REL Arrow (opcja)

PODWÓJNY FILTR PARAMETRYCZNY
Nie

System zabezpieczeń
W PEŁNI ELEKTRONICZNE ZABEZPIECZENIE
CZUJNIK DC NA WEJŚCIU
OCHRONA PRZED ZWARCIEM
NAPIĘCIE ZASILAJĄCE 220-240 V
BEZPIECZNIKI 3,15 A półzwłoczny, 230 V

Pozostałe
WYMIARY 370 x 340 x 393 mm (szer. x wys. x gł.), z wtykiem Neutrik Speakon + 4,5 mm
WAGA 20,6 kg
WYKOŃCZENIE Lakier Italian Racing Red, 7 warstw

Akcesoria
KABEL ZASILAJĄCY
NEUTRIK SPEAKON 10 m
INSTRUKCJA OBSŁUGI