No. 31

SERIA REFERENCE

No.31 jest po prostu referencyjnym subwooferem, powstałym na bazie naszego najlepszego modelu No.32, ale przy wykorzystaniu 12″ (350 mm) głośnika z membraną z włókna węglowego. Każdy aspekt No.31 został kompleksowo zmodernizowany i udoskonalony. No.31 oferuje klasyczną zwrotnicę zastosowaną w No.32, te same podwójne filtry parametryczne, przetwornik, a także który wytrzymuje trzykrotnie większą moc, aby dostarczyć naprawdę ekscytujące doświadczenia.

Tylko to, co najlepsze

No.31 istnieje po to, aby zaspokoić potrzeby tych, którzy pragną tego, co najlepsze, ale mają ograniczenia przestrzenne. Podczas gdy niektórych stać na nasz flagowiec No.32, jest on większy i głębszy niż niektóre pokoje mogą pomieścić. Jak najlepiej zapewnić jakość dźwięku No.32, jakość wykonania i przemyślane funkcje w bardziej kompaktowych rozmiarach? witamy No.31!

Perfekcja powtórzona

No.31 jest podobny do No.32 jeśli chodzi o uderzenie basu, ale w jakiś sposób udaje mu się wyglądać na bardziej smukły projekt – jest prawie koci w swoim wdzięku. Zachowaliśmy eleganckie, platerowane uchwyty wpuszczone w elipsy, podobnie jak maskownicę ze strun, która pozwala na przepływ ogromnych ilości powietrza, które eksploduje w twoim pokoju bez generowania szumów, hałas jak maskownicy z tkaniny. No.31 ma zaoblone ścianki boczne, które określają zarówno jakość jego dźwięku, jak i charakter. Zmniejszenie wizualnej i rzeczywistej trójwymiarowości jest jednak niezwykłe. No.31: kiedy musimy dostarczyć najlepszy bas w mniejszej przestrzeni.

Zaprojektowany do bitwy

No.31 pozwala na zastosowanie tego samego układu Line Array, co No.32. Zapewnia on niebywałą jakość dźwięku, jakiej nie był w stanie zapewnić żaden konkurent. Dla tych, którzy szukali najlepszych doznań muzycznych i kinowych, Line Array odblokowuje ostateczny wymiar reprodukcji systemu. Audiofile od lat szukają trójwymiarowego dźwięku, jednak przeoczyli prosty fakt, że wysokość – nie głębokość – jest tym brakującym ogniwem. Tworząc produkty, które są przeznaczone do układania w linie po 3 na kanał (lub w wyjątkowo wysokich pomieszczeniach, po 5), przy zachowaniu indywidualnych ustawień zwrotnicy i kontroli wzmocnienia dla każdego subwoofera, REL stworzył arcydzieło, które zapewnia to, o czym najbardziej doświadczeni audiofile
marzą od 40 lat.

Wzmocniona perfekcja

1000-watowy wzmacniacz No.32 znajduje się również w No.31, tyle że ograniczony został do 900 watów. Zrobiliśmy to po to, był idealnym uzupełnieniem 12-calowego głośnika basowego w No.31. Pozwala to dostarczyć maksymalną dynamikę przy jednoczesnym zapewnieniu długiego czasu bezawaryjnej pracy dla obu elementów. LimitLess Limiter™ pozwala wzmacniaczowi na pracę do granic możliwości bez słyszalnej kompresji. Ponadto jego podwójne filtry parametryczne umożliwiają precyzyjne mikrostrojenie; najgłębszy bas jest lekko wzmocniony, podczas gdy jego górny zakres można delikatnie przyciąć, aby zapewnić znakomicie przejście między subwooferem a głównymi kolumnami. Elektronika serii Reference sama w sobie jest sztuką.

No to jazda!

Niesamowite wychylenie 12-calowego przetwornika z czystego włókna węglowego pozwala mu grać tak głośno, jak jego większy kolega. Jednak No.31 daje namacalność, zwinność i atak, które są w stanie wygenerować tylko największe subwoofery, jakie kiedykolwiek byliśmy w stanie zaprojektować. Również jego sygnatura dźwiękowa wpisuje się w niewielkie pomieszczenia pozwala mu grać z szeroką gamą głośników. Przetwornik jest napędzany przez specjalnie nawiniętą 3-calową cewkę i 13-funtowy magnes; nawet w pobliżu końców wychylenia cewka pozostaje wewnątrz szczeliny magnetycznej. To jest niemalże instynktowna moc, w połączeniu z wyjątkową delikatnością i niuansami, to jest sygnatura No.31.

Totalna kontrola

Przejmij kontrolę nad swoim No.31, biorąc do ręki pilot zdalnego sterowania REL Reference. Natychmiast uderzy Cię idealne dopasowanie do dłoni, wynik przemyśleń i wielu serii prób i błędów podczas opracowywania prototypu. Drugą reakcją jest świadomość jego masy, która świadczy o jakości, trwałości i niezmienności. Jakby mówił: „Jestem rzeczą materialną, jakościową. Zwróć uwagę, że to, co zrobisz dalej, ma znaczenie”. Jeśli miałeś w przeszłości subwoofer REL-a (a 90% właścicieli modelu REL Reference miało), znajdziesz wszystkie znajome elementy sterujące, dokładnie tam, gdzie chcesz. Wzmocnienie sygnału wysokopoziomowego (lub, w przypadku głośników aktywnych, niskopoziomowego) umieszczono wygodnie po prawej stronie, zwrotnica znajduje się na środku, a wzmocnienie 0,1/LFE jest przesunięte ku lewej stronie.Poniżej znajdują się trzy urocze metalowe przełączniki obsługujące główne funkcje podczas konfiguracji. Wyłącznik pilota znajduje się na dole. Jest na uboczu i pozostaje włączony po włączeniu i użyciu podczas konfiguracji bez zamartwiania się o przypadkowe wyłączenie. Pośrodku znajduje się kontrola fazy. Jest ona używana tylko na początku, do określenia prawidłowego 0 lub 180 stopni fazy. Dostęp do przycisku Dual Parametric EQ, z A i B, pozwala na uzyskanie wyrównanego, najgłębszego basu, a z drugiej strony pasma na precyzyjne dostrojenie zwrotnicy. Zapewnia to idealne połączenie subwoofera z głównymi głośnikami, a wszelkie pozostałości buczenia i rezonansów generowanych przez pomieszczenie można delikatnie usunąć.

Pilot REL Reference przypomina idealnego lokaja – zawsze nieskazitelny, niezbędny, a potem można go spokojnie odłożyć na bok, na przyszłość, kiedy być może zdecydujesz się na poprawy w swoim systemie.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA
obudowa zamknięta, przetwornik z przodu

ŚREDNICA PRZETWORNIKA I MATERIAŁ MEMBRANY
300 mm o długim skoku (95,5 mm), włókno węglowe z odwróconą nakładką przeciwpyłową z włókna węglowego

ŚREDNICA PRZETWORNIKA PASYWNEGO I MATERIAŁ MEMBRANY
nie dotyczy

LIMIT NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI
17 Hz przy -6 dB

WEJŚCIA
High Level – Neutrik Speakon, Low Level – stereo RCA oraz XLR, LFE RCA, LFE XLR

WYJŚCIA
High Level Neutrik Speakon, LFE XLR, Line XLR

MOC WYJŚCIOWA
900 W (RMS)

TYP WZMACNIACZA
Klasa D

OPCJA BEZPRZEWODOWA
Tak – REL Airship II, moduł sprzedawany oddzielnie

PODWÓJNY FILTR PARAMETRYCZNY
Tak

System zabezpieczeń

W PEŁNI ELEKTRONICZNE ZABEZPIECZENIE
Tak

CZUJNIK DC NA WEJŚCIU
Tak

OCHRONA PRZED ZWARCIEM
Tak

NAPIĘCIE ZASILAJĄCE
220-240 V

BEZPIECZNIKI
7 A półzwłoczny, 230 V

Pozostałe
WYMIARY
638 x 435 x 72 mm (szer. x wys. x gł.)

WAGA
52 kg, waga przewozowa 71 kg

WYKOŃCZENIE
Czarny lakier fortepianowy, 12 warstw