Carbon Special

SERIA S

Carbon Special to nowy, limitowany model, który łączy najnowsze osiągnięcia naszych inżynierów z najnowocześniejszymi komponentami z naszej serii referencyjnej, połączone w relatywnie niedużej obudowie. Nowy subwoofer został wyposażony w 12-calowy przetwornik trzeciej generacji z włókna węglowego oraz dedykowany, pasywny przetwornik CSP w skoku membrany dłuższym o 50%, oraz wzmacniacz o mocy 1000 wat sterowany naszym doskonałym filtrem CS PerfectFilter™. Zupełnie nowa obudowa z elementami z polerowanego metalu i włókna węglowego została przygotowana wyłącznie na potrzeby tego modelu.

Carbon Special

REFERENCYJNE BRZMIENIE, ROZSĄDNE WYMIARY

W przeciwieństwie do wcześniejszych edycji specjalnych naszych subwooferów, które wykorzystywały istniejące obudowy, przetworniki i filtry, w nowym Carbon Special zastosowaliśmy wiele elementów opracowanych wyłącznie dla tego właśnie modelu. Użyliśmy naszego najnowszego 12-calowego (350 mm) przetwornika z włókna węglowego BlackWidow, opracowanego tak, aby zapewnić doskonałą równowagę dynamiczną w całym zakresie znacznego, 4-calowego (100 mm) skoku membrany. Nowy woofer lepiej, płynnie i bez wysiłku, radzi sobie z ogromną mocą potrzebną do zapewnienia wybuchowej dynamiki. Połączyliśmy to z naszym wzmacniaczem NextGen 5 o mocy 1000 W, który okazał się oferować zarówno fantastyczny dźwięk, jak i zapewniać najwyższą niezawodność. Jego pracą steruje CS PerfectFilter, czyli specjalnie zaprojektowany wariant najnowszej ewolucji naszych filtrów, który poprawia oba skraje odtwarzanego pasma. Zapewnia otwarte, delikatne tony w górnej części odtwarzanego zakresu, co przekłada się na bardziej przestrzenne brzmienie, a także prawdziwsze, mocniejsze, ultra-niskie basy. Jeśli wydaje się to Wam zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, to… prawie tak jest, ale tylko prawie.

Nie poprzestaliśmy na tym. Obudowa jest nieco głębsza niż w poprzednich konstrukcjach średniej wielkości aby zoptymalizować pracę i osiągi nowego zestawu przetworników. Jej wygląd można scharakteryzować używając określeń takich jak: wyrafinowany, dojrzały, bogaty w subtelne detale z włókna węglowego „posypanego” chromowanymi i polerowanymi akcentami ze stali nierdzewnej. Naszym zdaniem Carbon Special stanie się jednym z najbardziej pożądanych subwooferów ultra-wysokiej klasy pośród wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się na rynku.

 

CS PerfectFilters

NOWY POZIOM JAKOŚCI NISKIEGO BASU I OGÓLNEJ CZYSTOŚCI BRZMIENIA

REL rzadko używa określenia: „perfekcyjny”, ale nasze najnowsze filtry są tak dobre, że wymagają jego użycia. Nasze filtry PerfectFilters podnoszą jakość niskiego basu do nowego poziomu, wyznaczając nowy standard dla konstrukcji w obudowach średniej wielkości, podczas gdy subtelne poprawki w jego wyższym zakresie pozwalają uzyskać bardziej otwartą, pełną powietrza, bardziej przejrzystą scenę dźwiękową i lepszą klarowność brzmienia całego systemu. Nie sposób przecenić korzyści płynących z dodania tego subwoofera do dobrego systemu audio, a te same korzyści, które ucieszą miłośników muzyki zostaną tak samo docenione przez fanów kina domowego. To prawdziwe „dwa w jednym” – Carbon Special podniesie bowiem klasę zarówno Waszego systemu muzycznego, jak i kina domowego.

DŹWIĘK WIĘKSZY NIŻ SUGERUJE WIELKOŚĆ SUBWOOFERA

INSPIROWANY PRZEZ G/1 MK II

Kluczem do niesamowitych osiągów Carbon Special jest nowy, 12-calowy (300 mm) aktywny przetwornik BlackWidow skierowany do przodu. Włókno węglowe, z którego wykonano membranę, doskonale spełnia swoją funkcję dzięki ultralekkiej, wytrzymałej i sprężystej naturze. Włókno węglowe, choć lekkie, ma doskonałe właściwości samo-wyciszania, które pozwalają na znacznie większą dynamikę, ponieważ sam przetwornik jest niezwykle cichy. Ta wersja trzeciej generacji ma znacznie większe zawieszenie, aby uzyskać imponującą eksplozywność prezentacji, która wyróżnia ten głośnik wśród całej konkurencji. Wewnętrzne zawieszenie zostało dostrojone tak, aby wykorzystać tę cechę tego głośnika i uzyskać rezultat, który można znaleźć tylko w tym modelu i nadchodzącej wersji G-1 MK II, czyli bas uderzający niczym młot, ale uzyskiwany z 12-calowego przetwornika reagującego równie szybko, jak jego mniejsze odpowiedniki.

No i jeszcze

WZMACNIACZ CYFROWY NEXTGEN5 1000W

Moc ma znaczenie, zwłaszcza gdy nasz filtr CS PerfectFilter wymaga więcej od przetwornika więc dodatkowa moc jest kluczowa do właściwej pracy. Dlatego właśnie w Carbon Special umieściliśmy serce naszego flagowego wzmacniacza No. 25. Przy mocy 1000 watów posiada on rezerwy prądowe wystarczające, aby z łatwością sprostać wymaganiom stawianym mu przez nawet najbardziej wymagających użytkowników. Carbon Special jest w stanie zaskoczyć słuchacza, używany zarówno w zestawie kina domowego, jak i do słuchania muzyki, przy której jego zalety są natychmiast słyszalne. Oglądających film jest on w stanie wprowadzić w stan błogości delikatnym brzmieniem, by po chwili wyrwać ich z foteli eksplozją ogromnej, natychmiastowo wyzwolonej energii, gdy tego będzie wymagać ścieżka filmowa. Np. gdy agent 007 w osobie Pierce Brosnan’a użyje materiałów wybuchowych.

W zestawie? Czemu nie!

REL LINE ARRAY

Wyjątkowym darem RELa dla sztuki odtwarzania najniższego basu są niewątpliwie nasze firmowe zestawy subwooferów Reference Line Arrays, w których trzy jednostki na kanał są ustawione jedna na drugiej. Ten układ został praktycznie stworzony dla subów takich jak Carbon Special. Zwracamy się więc do wszystkich tych, którzy marzyli o posiadaniu referencyjnych zestawów subwooferów, ale nie mogli sobie pozwolić na ich wykorzystanie z powodu zbyt dużych rozmiarów – Carbon Special to propozycja na którą czekaliście.

Kabel już Cię nie ogranicza

ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA AIRSHIP™

Carbon Special doskonale współpracuje z AirShip ™, naszym najnowocześniejszym rozwiązaniem łączności bezprzewodowej, które transmituje dźwięk w niewidoczny sposób, bez kompromisów konwencjonalnej łączności bezprzewodowej. Możesz zakupić je dodatkowo wraz z Carbon Special za rozsądną cenę. Podczas gdy większość urządzeń bezprzewodowych bardzo mocno kompresuje dźwięk, Airship wykorzystuje technologię bezprzewodową z zerową kompresją klasy wojskowej wykorzystując częstotliwość 5,8 Ghz do wysyłania sygnałów tak czystych i szybkich, że brzmieniowo przewyższają one wiele połączeń kablowych, może z wyjątkiem kabli najwyższej klasy. Brak kabli plączących się w czyimś wielkim salonie jest nagrodą za naszą ciężką pracę.

Specyfikacja techniczna

TYP

Subwoofer w obudowie zamkniętej z aktywnym wooferem skierowanym do przodu

AKTYWNY PRZETWORNIK – ROZMIAR I MATERIAŁ

12 cali, czyli 300mm, membrana o dużym skoku z włókna węglowego z odwróconą, centralną nakładką węglową

PASYWNY RADIATOR – ROZMIAR I MATERIAŁ

12 cali czyli 300mm, włókno węglowe, płaska struktura membrany węglowej, stalowa obudowa głośnika

ZEJŚCIE BASU

19Hz ze spadkiem do -6 dB (w pokoju)

WEJŚCIA

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereofoniczne RCA, LFE RCA oraz LFE XLR

WYJŚCIA

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, LFE RCA oraz LFE XLR

MOC WBUDOWANEGO WZMACNIACZA

1000 W (RMS)

TYP WZMACNIACZA

NextGen5 Klasa D

ŁACZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA

Wymagane Airship Wireless (sprzedawane oddzielnie)

Zabezpieczenia

PEŁNY ELEKTRONICZNY ZESTAW ZABEZPIECZEŃ

Tak

OCHRONA PRZED DC

Tak

OCHRONA PRZED ZWARCIEM

Tak

PRĄD ZASILANIA

220-240 V, 110-120 V dla niektórych rynków

BEZPIECZNIKI

5A przy zasilaniu 220V, 9 A przy zasilaniu 120V

WYMIARY

S X W X G

430 x 455 x 539 mm

WAGA NETTO

38.7 kg

WYKOŃCZENIE

Lakier Piano Black Lacquer, 8 warstw

Akcesoria w zestawie

KABEL ZASILAJĄCY

Tak

KABEL Z WTYKAMI NEUTRIK SPEAKON

Tak (o długości 10m)

INTERKONEKT

INSTRUKCJA OBSŁUGI

Tak