212/SX

SERIA S

212 / SX oparto na mocnych stronach legendarnego modelu 212 / SE. Ulepszone aluminiowe przetworniki z dodatkami z włókna węglowego są mocniejsze, nowa płaska membrana pasywna zapewnia jeszcze niższe zejście basu, a nasz PerfectFilter ™ umożliwia odtwarzanie kruszącego mury niskiego basu z większą prędkością i większą ilością powietrza, sprawiając, że nowy 212/SX klasą przewyższa jeszcze swojego znakomitego poprzednika.

Potężny 212/SX

Jakość i potęga brzmienia

W RELu głębsze zrozumienie skąd bierze się jakość dźwięku leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dlatego z jednej strony 212/SX grzmi i wstrząsa fundamentami, z drugiej wydobywa nawet drobne detale i przywraca ciepło tonom średnim, by zachować właściwą równowagę całej prezentacji. Dysponując 1000 watów mocy dla (4) 12-calowych (305 mm) przetworników 212/SX wytwarza odpowiednie ciśnienie akustyczne, by wypełnić całe pomieszczenie pełnym, bogatym w informacje, potężnym basem.

Udoskonalenia zarówno naszych legendarnych ultraszybkich filtrów, jak i nowo opracowanych przetworników dają efekt w postaci mocniejszego uderzenia, a jednocześnie ożywienia cichszych, łagodniejszych momentów, poprawiając jakość brzmienia w obu ekstremalnych przypadkach. Nasz nowy subwoofer pisuje się równie doskonale w wysokiej klasy 2-kanałowych systemach, jak i w kinach domowych wysokiej mocy.

Podwójne uderzenie

Dwa woofery Continuous Cast™ Alloy

Lekkie elementy z włókna węglowego, przymocowane z tyłu każdej membrany aluminiowej aktywnych przetworników służą zarówno jej wzmocnieniu, jak i wyciszeniu. Dwa aktywne przetworniki o średnicy 12” (305 mm) dysponują teraz dodatkowymi 12 mm skoku, a także korzystają ze zaktualizowanej geometrii zawieszenia i wyższej mocy. Wyposażona w zupełnie nowy, podwójny kosz membrana pasywna o dużej mocy umieszczona na dole obudowy zapewnia potężny niski bas. Efektem jest duży krok naprzód w porównaniu do poprzednika, modelu 212, już przecież genialnego, który teraz gra głośniej i z większą swobodą, jednocześnie prezentując więcej najdrobniejszych szczegółów, powietrza i przestrzeni z jeszcze wyższą precyzją.

Dźwięk wykraczający poza rozmiary

Dwie pasywne węglowe membrany pasywne

Nasze unikalnie strojone membrany pasywne wykorzystują specjalne zawieszenie, teraz z liniowym skokiem wydłużonym o 30 mm, aby zapewnić klasę brzmienia znacznie przekraczającą oferowaną przez konwencjonalne subwoofery. Nasza nowa pasywna membrana SuperProgressive ™ dysponuje wyjątkowo długim skokiem, co pozwala na bardzo głośne granie przy zachowaniu zmiennej sztywności jej zawieszenia.

Skierowana w dół membrana pasywna emituje głęboki, pełzający po podłodze bas, który wprawia cały pokój w drżenie. Drugą membranę pasywną zamontowano nad panelem wzmacniacza na tylnej ściance. Ta jednostka generuje otaczający „atmosferyczny” bas, który dodaje powietrza i barwy dźwiękowi. Ustawienie subwoofera blisko tylnej ściany lub w rogu pomieszczenia pozwala na wytworzenie wyjątkowo długich fal i pozwala pojedynczemu subwooferowi odtwarzać niskie częstotliwości z łatwością i swobodą.

Pan i władca

Ktokolwiek powiedział „potęga korumpuje” nigdy nie słyszał 212/SX w akcji

Wyjątkowa niezawodność tysięcy sztuk wzmacniacza Gen 5 jest najlepszym dowodem jego ekstremalnej mocy i niezawodności. Dzięki mocy wyjściowej rzędu 1000 watów oraz możliwości jednoczesnego podłączenia urządzeń przez wejścia High Level i .1 / LFE z opcjonalnym najnowocześniejszym systemem bezprzewodowym, 212/SX wart jest każdej wydanej złotówki. Dostarcza niesamowicie niski, a jednocześnie doskonale kontrolowany bas nawet na poziomie, przy którym większość wzmacniaczy traci kontrolę.

212/SX daje wrażenie niemal nieograniczonej mocy połączonej z precyzją. Tam, gdzie inni oferują brutalną siłę, my zapewniamy ogromną moc i klasę w zakresie każdej innej drugorzędną kategorii jakości brzmienia i to z łatwością i wyjątkową wszechstronnością. Ogłuszający dźwięk teledysku muzycznego z koncertu albo z kinowego hitu? Proszę bardzo. Pięknie oddane kobiece wokale, precyzyjnie ulokowane w przestrzeni wśród kamiennych murów zabytkowego opactwa? Nie ma problemu.

Przyszłościowa łączność bezprzewodowa

System łączności bezprzewodowej Airship Zero-Compression

Skorzystaliśmy z okazji, aby opracować nowy, oferujący wysoką rozdzielczość i brak kompresji system łączności bezprzewodowej audiofilskiej klasy dla modelu 212/SX oraz naszych najnowszych propozycji z serii Reference. Airship ™ to nowy wojskowej klasy system bezprzewodowy wykorzystujący częstotliwość 5,8 GHz wbudowany w monolityczny układ LSI, który zapewnia niezwykle szybki bas. System ten wykorzystujemy do przesłania sygnału w 2 kanałach w całym paśmie, nie tylko basowym. Pierwszy kanał obsługuje nasze wejście wysokopoziomowe i może być używany zarówno dla stereofonicznego basu, jak i pojedynczego kanału przy współpracy z monoblokami. Jednocześnie Airship będzie przetwarzał kanał .1/LFE niezbędny do efektów specjalnych w filmach, więc dostępne są zarówno wejścia RCA, jak i XLR. W przyszłości spodziewamy się wprowadzenia na rynek większej ilości bezprzewodowych aktywnych głośników, dlatego dodaliśmy również niskopoziomowe wejścia stereofoniczne. Dzięki Airship jesteś gotowy na przyszłość.

Specyfikacja techniczna

Typ

(2) aktywne przetworniki skierowane do przodu, (1) membrana pasywna skierowana do tyłu, (1) membrana pasywna skierowana w dół

Materiał i rozmiar przetwornika aktywnego

(2) 12-calowe (300mm) przetworniki z membranami Continuous CastAlloy™ i odlewanym koszem

Materiał i rozmiar membrany pasywnej

(2) 12-calowe (300mm) membrany węglowe Carbon/Carbon, stalowy kosz

Zejście basu

18 Hz ze spadkiem -6 dB

Wejścia

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA, LFE XLR i LFE RCA

Wyjścia

N/D

Moc

1.000 W (RMS)

Typ wzmacniacza

NextGen5 klasa D

Łączność bezprzewodowa

Tak – REL AirShip [wymagany], sprzedawany oddzielnie.

Zabezpiecznia

Pełny zestaw zabezpieczeń elektronicznych

Tak

Zabezpieczenie przed D.C.

Tak

Zabezpieczenie przed zwarciem

Tak

Zasilanie

220-240V, 120V dla niektórych rynków

Bezpieczniki

7A przy zasilaniu 220V, 15A przy zasilaniu 120V

Wymiary

S x W x G

362 x 838 x 514.5mm

Waga netto

58 kg

Wykończenie

Czarny lakier piano

Akcesoria w zestawie

Kabel zasilający

Tak

Neutrik Speakon

Tak (o długości 10m)

Interkonekt

N/D

Instrukcja obsługi

Tak

Biorąc po uwagę nieustannie prowadzone prace rozwojowe, REL Acoustics Limited zastrzega sobie prawo zmiany podanej specyfikacji bez uprzedzenia.