HT/1508

SERIA HT

HT/1508 Predator jest standardowym przykładem szybko rozwijającej się oferty subwooferów z serii HT, zorientowanych na kino domowe i zaprojektowanych tak, aby jak najlepiej oddać ścieżki dźwiękowe filmów. Wyposażony w przetwornik z CarbonGlas o średnicy 380 mm ze skokiem do przodu i do tyłu w zakresie 150 mm, napędzany jest potężnym wzmacniaczem o mocy 800 W. Mocny, choć stosunkowo niewielki, Predator jest przełomem w kinie domowym i to na dużą skalę.

Nowa definicja mocy i jakości dźwięku

Predator potrafi być jak drapieżca, gdy tylko zastosujemy go w dedykowanych aplikacjach kina domowego o dużej mocy, ale także zmienia doświadczenia poważnych graczy i wspaniale współpracuje z aktywnymi bezprzewodowymi głośnikami służącymi do odtwarzania muzyki. HT/1508 to wyjątkowa kombinacja lekkiego, nowoczesnego 380 mm przetwornika CarbonGlas, połączonego z potężnym wzmacniaczem liniowym o mocy 800 W, który gwarantuje niezwykłą dynamikę i pobiera zaledwie 20 watów bez sygnału wejściowego. Opracowaliśmy też specjalnie dostosowane filtry wejściowe, zoptymalizowane pod kątem kina domowego, które pozwalają osiągnąć wyjątkowo niski bas, już od 20 Hz.

Przetwornik dla ‘1508’ zaprojektowaliśmy tak, aby był lekki i reagował na każdy niuans; dźwięk w kinie domowym powinien być czasem lekki i zwiewny, a czasem przerażający lub budzący podziw. Głęboki bas, który reaguje szybko i bez wysiłku na te zmiany podczas filmu, zapewnia znacznie bardziej satysfakcjonujące wrażenia niż typowe subwoofery kinowe.

Podobnie jak w przypadku całej serii HT, wzornictwo Predatora nie zostało zmarnowane na ozdoby – to prosty, ale satysfakcjonujący projekt plastyczny, który zapożycza motywy z aluminium o ziarnistej linii kontrastujące z wyrafinowaną, wypolerowaną górną powierzchnią. Zamiast zwykłych nóżek, Predator używa szyn o pełnej głębokości, niezbędnych do lepszego radzenia sobie z wytwarzaną przez przetwornik siłą.

Design jest wszystkim

Jesteśmy znani z budowania pięknych produktów w kategorii, w której wcześniej się to nie zdarzało. Ale nasze subwoofery nie tylko dobrze wyglądają, ale również świetnie brzmią. Każdy element projektu spełnia konkretną funkcję i gwarantuje niepowtarzalny styl. Górna, 25 mm płyta, pięknie wykończona pięcioma warstwami ręcznie nanoszonego lakieru, służy do tłumienia wibracji obudowy. Wewnątrz masywne usztywnienia tłumią zarówno boczne, jak i wewnętrzne ścianki obudowy, a jednocześnie podtrzymuje ciężki magnes głośnika. A atrakcyjna (ale łatwa do odkurzania) powierzchnia obudowy wygląda jak drogie aluminium, mimo że jest twardym kompozytem, który pozwala utrzymać cenę na rozsądnym poziomie.

Rozmiar nadal ma znaczenie

Przy średnicy przetwornika 380 mm, oferującego skok 150 mm, Predator oferuje niezwykłe osiągi. Zarówno dźwięk, jak i muzyka w filmie skorzystają z jego szybkości; gwarantuje on dokładne śledzenie szczytów muzyki, a także wybuchowych efektów specjalnych w filmie z jednakową łatwością. Używając spajanego kompozytu z lekkim włóknem szklanym w zewnętrznych warstwach stożka membrany z ultralekką masą z włókna węglowego pośrodku, projektanci REL byli w stanie zmniejszyć jego wagę. Membrana ‘1508’ waży znacznie mniej niż nasz 10-calowy przetwornik sprzed kilku lat. Ten przetwornik został zaprojektowany z myślą o trwałości, osiągniętej dzięki wysokiej jakości materiałom, takim jak zawieszenia butylowe, które nie wysychają, jak to się zdarza z zawieszeniami piankowymi.

Zniewalająca moc

800 watów zniewala piękniej

Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego potrzebna jest tak duża moc. Odpowiadamy: moc ciągła o wartości 800 W RMS sprawia, że Predator rzadko jest zestresowany jakimkolwiek sygnałem wejściowym. Gdy wymaga tego konkretna scena w filmie, wysoka moc w zapasie oznacza, że wysokie poziomy wyjściowe są dostarczane bezpiecznie bez ryzyka uszkodzenia głośnika. Wzmacniacz generuje wartości szczytowe na poziomie około 1200 watów, co zapewnia ogromną moc wyjściową. Tradycyjny zasilacz jest wspomagany ogromnym transformatorem o mocy 1,2 kW połączonym ze stopniem wyjściowym w klasie D, co oznacza, że działa on wyjątkowo wydajnie. Predator zużywa tylko 20 watów mocy na biegu jałowym; tak mało, że większość użytkowników po prostu pozostawia go włączonego przez cały czas, może z wyjątkiem wakacji…

Moc bez ograniczeń

HT/1508 Predator oferuje jeszcze jedną unikalną innowację REL. Aby naprawdę poprawić jakość dźwięku, model ten został zaprojektowany tak, aby można było układać je jeden na drugim, do trzech (3) jednostek, za pomocą łączników REL. Te solidne, frezowane aluminiowe łączniki przykręcane są bezpiecznie do każdego subwoofera, a wraz z solidnymi szynami na spodzie każdej obudowy tworzą niezwykle ciężką, solidną wieżę basową. Taki system, stosowany w zestawach stereo (w sumie 6 subwooferów, po 3 na stronę) oferuje ponad 7000 watów mocy szczytowej, 6 przetworników po 380 mm każdy, aby dać z siebie wszystko w służbie zapierającego dech w piersiach basu, dostarczanego w najlepszych systemach kinowych.

HT-Air

Bezprzewodowe łącze o zerowej kompresji

Są „systemy bezprzewodowe” i jest „system bezprzewodowy REL”. Jesteśmy znani z posiadania najlepszych bezprzewodowych systemów przesyłu sygnału audio. Chociaż HT-Air jest niedrogi, reprezentuje nasze dążenie do przesyłu sygnału przy zerowej kompresji i maksymalnej dynamice dostarczanej przez sieć 5,8 GHz. HT-Air został zaprojektowany tak, aby pozostawić starodawne systemy oparte na Bluetooth w tyle, zapewniając opóźnienie w zakresie 16-20 milisekund. Pozwala to właścicielom kina domowego na umieszczenie swojego HT/1508 Predator w miejscu, w którym działa najlepiej, bez konieczności stosowania nieestetycznych kabli ułożonych w salonie.

Specyfikacja techniczna

Typ

obudowa zamknięta, przetwornik z przodu

Przetworniki aktywne

380 mm o długim skoku, membrana CarbonGlas z odwróconą nakładką przeciwpyłową

Przetworniki pasywne

nie dotyczy

Przenoszenie niskich dźwięków

-6 dB/21 Hz

Wejścia

niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR

Moc wyjściowa

800 W (RMS)

Wzmacniacz

Klasa D

Łączność bezprzewodowa

HT Air Wireless (opcja), Zero Compression, pojedynczy układ LSI

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem

TAK

Zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia stałego na wejściu

TAK

Zabezpieczenie przed zwarciem

TAK

Zasilanie

220-240 V, 110-120 V

Bezpieczniki

8 A, zwłoczny, 230 V | 15 A, zwłoczny, 115 V

Wymiary

szer. x wys. x gł.

500 x 457 x 492 mm

Waga

36 kg

Wykończenie

Czarna okleina winylowa

Akcesoria

Kabel zasilający

TAK

Kabel zakończony wtykiem Neutrik Speakon

nie dotyczy

Interkonekt

nie

Instrukcja obsługi

TAK