HT/1205 MKII

HT/1205 MKII (Cannon)

HT/1205 MKII ustanawia nowy standard w klasie przystępnych cenowo subwooferów do kina domowego. Zamiast elektronicznych sztuczek – odpowiednio wyważone priorytety, w tym obudowy o odpowiedniej wielkości, wewnętrznie usztywnione i pięknie wykończone. Nowa konstrukcja wzmacniacza, który bez wysiłku dostarcza 500 W do nowego 300 mm przetwornika CarbonGlas™. Świetnie wyglądająca, nowa górna płyta z czarnego lakieru z subtelnym logo REL, dopełnia kosztowny czarny kompozyt z którego wykonana jest powierzchnia obudowy.

HT/1205 MKII gra o 50% głośniej niż jego poprzednik, zapewniając jednocześnie większą precyzję i detaliczność. Jest w stanie osiągnąć poziom głośności spotykany w modelach kosztujących znacznie więcej niż 5000 zł. To subwoofer wprost stworzony do słuchania muzyki, a jego dopełnieniem jest HT-Air, system przesyłu bezprzewodowego.

Przemyśl to, co jest możliwe

Prawdziwy spektakl w kinie domowym

Seria HT została zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest zestawienie niedrogich, dynamicznych subwooferów z kinem domowym. HT/1205 MKII to idealne połączenie lekkiego, nowoczesnego 300 mm przetwornika CarbonGlas™ połączonego z potężnym wzmacniaczem pracującym w klasie D o mocy 500 W, który się nie grzeje, a jednak zapewnia niezwykłą dynamikę. Wewnątrz znajdziemy nasze, specjalnie przystosowane do tej roli filtry wejściowe dla systemów kina domowego, które pozwalają osiągnąć nawet 20 Hz.

Postanowiliśmy zbudować najgłośniejszy, stosunkowo niewielki subwoofer z 300 mm głośnikiem, przeznaczony do pracy w kinie domowym, w naprawdę atrakcyjnej cenie. Przekonajcie się Państwo sami, czy nam się to udało, ale trzeba wiedzieć, że redaktorzy pism już ustawiają się w kolejce do recenzji. Wierzymy w to, że HT/1205 MKII stanie się nowoczesnym klasykiem. Ma on niewielką obudowę wykończoną atrakcyjnym, celowo przez nas wybranym, ziarnistym, przypominającym czarne aluminium materiałem, zwieńczoną pięknie wypolerowanym blatem o grubości 12 mm, który służy do tłumienia wibracji na krytycznej pod tym względem górnej powierzchni obudowy.

Wiadomość dla właścicieli subwooferów REL, którzy już cieszą się naszymi modelami z serii Reference, S i T/i zaprojektowanymi zarówno do użytku 2-kanałowego, jak i kinowego, jest taka, że HT/1205 MKII ma uzupełnić wyjście .1/LFE ich systemu, aby zapewnić ekstremalnie wysoką moc wyjściową dla uderzających w klatkę piersiową kinowych efektów specjalnych.

Projekt zewnętrzny

Piękna nowa obudowa wykonywana jest na zamówienie; ma nowe wykończenie i proporcje, których wcześniej nie widziano w tej kategorii cenowej. Niższa, bardziej proporcjonalna obudowa ma wymiary „pożyczone” z naszych nowych modeli z serii Reference. Wykonywane przez nas przez lata eksperymenty wykazały, że skutkuje to szybszą i głębszą prezentacją basu – a wszystko to przy tym fantastycznym wyglądzie. Wasz wzrok natychmiast przyciągnie górny panel, którego powierzchnia została wykończona 5 warstwami ręcznie polerowanego czarnego lakieru fortepianowego. Dyskretne logo REL jakby unosi się w górnej warstwie lakieru, podczas gdy korpus obudowy jest pokryty specjalnym kompozytem o ziarnistej strukturze. Całość wygląda na bardzo kosztowną, wykonaną na miarę i w gustowny sposób powściągliwą. Dodatkowo, w dużych, high-endowych konfiguracjach REL HT/3D™, można połączyć go z subwooferami z serii T/x lub S.

Graj tak, jak chcesz

Przetwornik zastosowany w HT/1205 MK II to 300 mm konstrukcja CarbonGlas™, jak we wszystkich naszych subwooferach, ale wszystkie jego komponenty zostały dodatkowo wzmocnione. Poprawiliśmy w nim zarówno duże, jak i małe rzeczy, dzięki czemu zapewnia najwyższą możliwą jakość dźwięku. Jego membrana jest lekka i sztywna. Połączenie membrany z włókna szklanego z nakładkami przeciwpyłowymi z plecionki włókna węglowego skutkuje prawdziwie tłokową pracą stożka. Większe, mocniejsze magnesy wytwarzają więcej energii. Poprawione zawieszenie kontroluje moc wyjściową HT/1205 MKII aż do granic wzmacniacza i głośnika. Rezultatem tych zabiegów jest niewiarygodna moc, a jednak HT/1205 MKII pozostaje szybki i płynny.

A teraz posłuchaj!

Najważniejszą pracę w subwooferze do kina domowego wykonują wzmacniacze. Zwróciliśmy się do zaufanego producenta, aby zbudował dla nas nasz najnowszy projekt — i nie zawiódł. Nowa konstrukcja ma grubsze płytki drukowane oraz zmodernizowane zasilacze, co w rezultacie dało potężny wzmacniacz o niezwykłej trwałości. Moduły mocy z tranzystorami MOSFET o mocy 800 W oznaczają, że wzmacniacz bez problemu oddaje moc 500 watów i oferuje naprawdę inspirujący dźwięk. Chociaż mówimy teraz o kinie domowym, to sekretem HT/1205 MKII jest to, że brzmi w wysublimowany sposób także w systemach muzycznych. Duży, o mocnym brzmieniu, z pewnością stanie się klasykiem.

PerfectFilters™: Tam, gdzie wszystko się zaczyna – wzmacniacz

Filtry wejściowe subwooferów REL są znane w całym świecie audio. Łączą w sobie ultraszybkie zwrotnice, filtry półkowe, które wyrównują przenoszenie głębokich basów i niewiarygodnie szybkie zabezpieczenia. Ta kompaktowa seria układów analogowych to sekret brzmienia REL-a, zarówno w muzyce, jak i w kinie domowym. Jeszcze lepsze filtry w drugiej generacji subwooferów mają znacznie wyższą górną częstotliwość; sprawiają, że dźwięk eksplozji wydaje się o wiele bardziej realistyczny. Nasz najnowszy układ zawiera też całkowicie analogowy filtr subniskotonowy, którego działanie zaczyna się już przy 8 Hz. Minimalizuje to szum tła ze ścieżek filmowych, który rozciąga się znacznie poniżej rezonansu własnego przetwornika. Rezultatem tych zabiegów jest niesamowita moc i możliwość grania aż do granic możliwości głośnika bez śladu zniekształceń.

Z myślą o dźwięku: HT-Air

W przewodowych połączeniach używało się długich kabli porozrzucanych po całej podłodze. Dzięki naszemu opcjonalnemu modułowi HT-Air™ wspaniały dźwięk dostępny jest teraz bez kabli (wireless). Kable zostały zastąpione maleńkim nadajnikiem i dopasowanym do niego odbiornikiem, który wysyła niesamowicie szybki sygnał bezprzewodowy 5,8 GHz na odległość aż do 18 metrów i to bez kompresji cyfrowej. Ten niedrogi obwód zbudowany jest w oparciu o ten sam układ LSIC, który znajdziemy w naszym najnowocześniejszym systemie bezprzewodowym AirShip II, tyle że bez drogich przetworników analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych. HT-Air jest przeznaczony do transmisji sygnału .1/LFE wykorzystującego gniazda RCA, czyli do podstawowej misji HT/1205 MKII.

Oryginalny HT/1205 był o 6 dB głośniejszy niż jakikolwiek poprzedni subwoofer REL w granicach 50% powyżej jego ceny i był niezwykłym produktem.

Seria HT i HT-Air Wireless™

PODŁĄCZ SWÓJ HT DOKŁADNIE TAM, GDZIE JEST POTRZEBNY

Łącze HT-Air Wireless™ zostało zaprojektowane, aby zapomnieć o przestarzałych systemach opartych na technologii Bluetooth, które mają opóźnienia sygnału aż do 16-20 milisekund. Pozwala to właścicielom subwooferów REL na umieszczenie HT/1205 MKII i HT/1003 MKII tam, gdzie brzmią najlepiej, bez konieczności sięgania po nieestetyczne kable rozrzucone po całym salonie, przy jednoczesnym zachowaniu naszej, wiodącej w swojej kategorii, superszybkiej sieci bezprzewodowej.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA
obudowa zamknięta, przetwornik z przodu

ŚREDNICA PRZETWORNIKA I MATERIAŁ MEMBRANY
300 mm o długim skoku, CarbonGlass z odwróconą nakładką przeciwpyłową z włókna węglowego, stalowy kosz

ŚREDNICA PRZETWORNIKA PASYWNEGO I MATERIAŁ MEMBRANY
nie dotyczy

LIMIT NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI
22 Hz przy -6 dB

WEJŚCIA
niskopoziomowe stereo RCA/LFE RCA

WYJŚCIA
przelotka, niskopoziomowe stereo RCA/LFE RCA

MOC WYJŚCIOWA
500 W (RMS)

TYP WZMACNIACZA
NextGen5, klasa D

OPCJA BEZPRZEWODOWA
Tak – HT Air Wireless (opcja), Zero Compression Single Large Scale Integrated Chip

PODWÓJNY FILTR PARAMETRYCZNY
Nie

System zabezpieczeń
W PEŁNI ELEKTRONICZNE ZABEZPIECZENIE
Tak

CZUJNIK DC NA WEJŚCIU
Tak

OCHRONA PRZED ZWARCIEM
Tak

NAPIĘCIE ZASILAJĄCE
220-240 V

BEZPIECZNIKI
4 A półzwłoczny, 230 V

Pozostałe
WYMIARY
413x387x438 mm (szer. x wys. x gł.)

WAGA
19 kg

WYKOŃCZENIE
kompozyt o ziarnistej strukturze, ułożonej poziomo, 15 mm górna płyta, wykończona czarnym lakierem fortepianowym, 5 warstw

Akcesoria
KABEL ZASILAJĄCY
Tak

NEUTRIK SPEAKON
Nie

INTERKONEKT
Nie

INSTRUKCJA OBSŁUGI
Tak