Bassline Blue

Specjalne i unikalne cechy naszych filtrów są znane tylko naszym inżynierom i właśnie w ich obwodach leży klucz do projektowania kabli zoptymalizowanych dla systemów basowych REL. Kable te dostępne są w długościach 3, 6 i 10 m. Kable Bassline Blue kompatybilne ze wzmacniaczem Naim są dostępne w długościach 3 m i 6 m.

Rozświetlony dźwięk

Ostateczny upgrade

Bassline Blue to rozsądnie wyceniony, dobrze skonstruowany kabel, który poprawi dźwięk systemu w każdym jego aspekcie. Jak w przypadku każdego produktu REL poprawa brzmienia wykracza daleko poza obszar basu. Największą poprawę zauważymy w rozświetleniu sceny dźwiękowej. To coś zupełnie innego niż rozjaśnienie. Rozświetlenie działa w ten sposób, że wprowadza na scenę dźwiękową światło i sprawia, że znacznie lepiej widoczne są ​​kontrast i klarowność, a także odcienie dynamiczne.

A co z NAIMem? Te same korzyści są dostępne dla większości właścicieli wzmacniaczy firmy NAIM – zwłaszcza starszych, klasycznych modeli. Urządzenia te mają nietypową impedancję wyjściową, która jest dość złożona. REL ściśle współpracował z inżynierami NAIMa w celu modelowania tego zachowania i wspólnie zaprojektowali specjalny obwód wbudowany w każdy kabel, który replikuje tę impedancję, dzięki czemu można bezpiecznie podłączyć Bassline Blue do starszych wzmacniaczy NAIMa. Udało nam się nawet zdobyć wspaniałą wtyczkę bananową, dzięki której korzystanie z kabli jest bardzo łatwe, wystarczy podłączyć ją do gniazd bananowych w obudowie wzmacniacza, a następnie podłączyć kable głośnikowe bezpośrednio z tyłu naszego wtyku bananowego.

Naturalnie obrabiana miedź

Jakość z pomysłu

Oprócz optymalizacji geometrii wewnętrznej kabla, stosujemy również miedź, która przewyższa to, co uważane jest za „dobre” w naszej branży. To miedź jakości i rodzaju do zastosowań wojskowych i szybkiej telekomunikacji. Bassline Blue jest zbudowany z wolno ciągnionej miedzi o wysokiej czystości, ciągnionej w kąpieli azotowej w celu zminimalizowania zanieczyszczeń na powierzchni drutu. Każdy pojedynczy przewodnik jest powlekany folią teflonową natychmiast po opuszczeniu matrycy wytłaczającej, aby zagwarantować, że zanieczyszczenia nie dostaną się na powierzchnię kabla podczas oczekiwania na dalszą obróbkę. Ta technika daje dźwięk, który jest wyjątkowo czysty i naturalny, a my nazywamy ten kabel Natural Drawn. Bassline Blue jest ręcznie konstruowany w naszym zakładzie w Kalifornii przy użyciu przewodników wyprodukowanych zgodnie ze specyfikacją REL-a przez północnoamerykańskiego producenta drutów i kabli. Konstrukcja jest dość pracochłonna i może wymagać nawet jednej godziny na kabel. Do wszystkich połączeń używamy lutu z czystego srebra, co zapewnia nie tylko dźwięk wysokiej jakości, ale również dlatego, że starzenie się kabli w procesie utleniania się są wówczas niemal zerowe ze względu na właściwości przewodzące czystego srebra.

Połączenie, jak nigdy wcześniej

Wysokopoziomowe = wysoka jakość

REL na wejściach swoich subwooferów wykorzystuje szwajcarskie złącza Neutrik SpeakOn. W ponad 100 000 używanych na całym świecie subwooferów złącze to sprawdziło się jako niezawodne, neutralne i idealne pod względem mechanicznym. BLUE ma również wysokiej jakości widełki pokryte złotem, które minimalizuje utlenianie się powierzchni. Jeśli wzmacniacz wymaga połączenia bez izolacji, można to łatwo zrobić poprzez ręczne ponowne zakończenie poszczególnych przewodów: czerwonego, czarnego i żółtego. Standardowa procedura podłączania sygnału wysokopoziomowego to:

  1. Podłącz czerwony przewód do dodatniego zacisku wyjściowego prawego głośnika wzmacniacza.
  2. Podłącz żółty przewód do dodatniego zacisku wyjściowego lewego głośnika wzmacniacza.
  3. Podłącz czarny przewód do dowolnego ujemnego zacisku wyjściowego wzmacniacza, który akurat jest wolny; podłącz złącze Speakon do wejścia wysokopoziomowego w subwooferze. Aby uzyskać schematy, więcej szczegółów i alternatywne opcje podłączania wysokiego poziomu REL, kliknij tutaj.