S/812

SERIA S

S/812 przenosi koncepcję subwoofera REL o średniej wielkości na poziom dźwięku podobny do modeli referencyjnych i robi to ze stylem, pięknem i niszczycielską mocą. Zapewnia niewiarygodny bas, zarówno w przypadku dźwięku muzycznego, jak i filmowego, dając odbiorcom przedsmak tego, co oferują nasze modele referencyjne – a to wszystko za ułamek ich ceny.

Całkowicie nowy S/812

Zmiana paradygmatu

Przy projektowaniu S/812 zbadano każdy aspekt tego, co działo się wewnątrz subwooferów poprzednich generacji. Zwróciliśmy uwagę na wymagania dotyczące zasilania, lepszych przetworników i na specjalne filtry, poprawiając każdy z tych elementów, aby uzyskać nieporównywalną z niczym wcześniej jakość dźwięku. Wszystko to wraz z udoskonaleniami wprowadzonymi do obudów, niezbędnymi do tego, aby te zmiany pokazały się w całej swojej doskonałości. Najnowsza seria S to triumfalny rozwój, który przekroczył wszelkie oczekiwania naszego zespołu projektowego.

Nasze wymagania dotyczyły znacznie mocniejszego, głębokiego basu w zakresie 20-35 Hz, poprawionej dynamiki w kinie domowym oraz jeszcze bardziej otwartego i przestrzennego pola dźwiękowego, które jest korzystne zarówno dla muzyki, jak i filmu. Skorzystaliśmy więc z naszego wzmacniacza NextGen3 o mocy 500 watów ze znacznymi rezerwami mocy, dodaliśmy cienką warstwę włókna węglowego z tyłu membrany, aby poradzić sobie z dodatkową mocą, i opracowaliśmy dwa nowe zestawy niestandardowych filtrów, aby wydobyć brutalną siłę i swobodę dźwięku. Wreszcie, dodaliśmy do S/812 możliwość składania 4- lub 6-elementowych układów liniowych, podobnie jak w przypadku naszych modeli referencyjnych.

Niewidoczne zmiany głośnika S/812

Wzmocnienie z włókna węglowego

S/812 wymagał modernizacji membrany ContinuousCast, aby mógł wytrzymać tak dużą zmianę mocy. Aby jego cienki, aluminiowy stożek przetrwał 500 watów i niewiarygodnie długi skok, dodaliśmy do niego ultralekki spód z czystego włókna węglowego, strategicznie umieszczony nad niektórymi częściami tylnej powierzchni stożka. Daje to dwie korzyści; wzmacnia i usztywnia membranę, a także eliminuje wpływ fali wstecznej, dzięki czemu fala wewnątrz obudowy nie wpływa teraz na dźwięk w pomieszczeniu. Rezultatem jest dokładniejszy i znacznie mocniejszy oraz głębszy bas.

Zero pasywności

Pasywny radiator SuperProgressive

Nasze unikalnie pasywne radiatory wykorzystują specjalne zawieszenia, teraz pozwalające na dodatkowe 8 mm skoku liniowego, aby zapewnić niesamowitą jakość dźwięku, w przeciwieństwie do konwencjonalnych subwooferów. Nasz nowy pasywny radiator SuperProgressive zapewnia wyjątkowo długi skok, pozwalając na oddanie bardzo wysokiej mocy wyjściowej, zachowując zmienną sztywność zawieszenia. Dzięki temu subwoofer może zachowywać się jak zamknięta kompaktowa konstrukcja z głośnikiem 12” przy niskich poziomach dźwięku i mocna 14” konstrukcja przy mocnym basie.

Uwaga: wzmacniacz mocy na sterydach

800 watów i więcej

W S/812 zastosowaliśmy nasz najnowszy wzmacniacz NextGen5, zapożyczony z naszego referencyjnego modelu. Jest on w stanie wytworzyć ogromną moc i prąd. Wzrost mocy o ponad 45% (poprzednia wersja miała 500 W) jest potrzebny do zapewnienia wysokich poziomów wyjściowych wymaganych przez nowoczesne kino, a także do uzyskania wyjątkowo głębokiego basu w wysokiej klasy systemie 2-kanałowym. Ten wzrost mocy jest możliwy dzięki całkowicie nowemu filtrowi o nazwie PerfectFilter, który równoważy obie skraje częstotliwości.

PerfectFilter ma dwie pozornie odmienne zalety: pogłębia mocną, równomierną odpowiedź basu, jednocześnie otwierając przestrzeń i delikatność w środkowych i wysokich częstotliwościach głównych kolumn. Dodatkowo zastosowaliśmy spersonalizowane filtry PureTheatre, aby S/812 nadążał za nowoczesnymi efektami kinowymi.

System Array serii S

W prawdziwym świecie bas charakteryzuje się szerokością, głębokością i wysokością. Dzięki zestawieniu do trzech jednostek na kanał (główne głośniki L-R stereo lub kina) otrzymujemy właściwą perspektywę i wysokość zdarzeń dźwiękowych. Przenosi to reprodukcję dźwięku z konwencjonalnego stereo lub kina do panoramicznej sceny dźwiękowej, rozciągającej się od podłogi do sufitu, w pełnej skali każdego zdarzenia dźwiękowego. Recenzenci ustawiają się w kolejce, by podziwiać transformację muzyki i filmu w pełnowymiarową reprezentację, którą unikatowo dostarczają systemy Array REL.

Specyfikacja techniczna

Typ

aktywny driver (przód), driver pasywny (dół)

Przetwornik aktywny

300 mm o długim skoku, odlewany kosz, membrana ContinuousCast

Przetwornik pasywny

300 mm o długim skoku z płaska membrana z plecionki włókna węglowego, stalowy kosz

Przenoszenie niskich dźwięków

-6 dB/19 Hz

Wejścia

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR

Wyjścia

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, LFE RCA, LFE XLR

Moc wyjściowa

800 W (RMS)

Wzmacniacz

NextGen5, klasa D

Łączność bezprzewodowe

AirShip (opcja)

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem

TAK

Zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia stałego na wejściu

TAK

Zabezpieczenie przed zwarciem

TAK

Zasilanie

220-240 V, 110-120 V

Bezpieczniki

5 A, zwłoczny, 220 V | 9 A, zwłoczny, 120 V

Wymiary

szer. x wys. x gł.

430 x 455 x 514 mm

Waga

34 kg

Wykończenie

Czarny lakier fortepianowy, 10 warstw

Akcesoria

Kabel zasilający

TAK

Kabel zakończony wtykiem Neutrik Speakon

TAK (10 m)

Interkonekt

Instrukcja obsługi

TAK