T/9i RED Edycja limitowana

SERIA T/i

To już tradycja firmy REL, że raz na jakiś czas wybieramy jeden pośród istniejących produktów, który naszym zdaniem ma swoje wyjątkowe zalety i dodajemy mu kolejne, wyróżniające go cechy. To unikalne modele, które czasem stają się nawet kolekcjonerskimi i oferują specjalne cechy, które sprawiają, iż zapewniają one użytkownikom jeszcze bardziej niezwykłe doświadczenia. Lepiej nie czekaj z zakupem, ponieważ jest ich zwykle bardzo niewiele i bardzo szybko znajdują nabywców.

Najlepszy dostępny model T/i

Topowy model tej serii

T / 9i RED jest odpowiedzią na pytanie, które sobie zadaliśmy: „Czy nie byłoby wspaniale wyprodukować wersję naszego bestsellerowego T/9i w prawdziwej włoskiej czerwieni?” (powstrzymaliśmy się jednakże, ledwie, przed dodaniem żółtej grafiki z tańczącym koniem). Uzyskanie właściwego odcienia czerwieni zajęło nam 14 miesięcy – byliśmy zdeterminowani, aby uzyskać dokładny odcień stosowany w samochodach z późnych lat 80. z pewnej fabryki we Włoszech, dokładnie taki, jaki wówczas wykorzystywali, ponieważ w końcu to właśnie jest kolor, który przychodzi wszystkim na myśl, gdy rozmawiają o egzotycznych włoskich samochodach sportowych i wersjach GT. A gdy już nam się udało go znaleźć nie mogliśmy na tym poprzestać, ponieważ tamte skojarzenia musiały być widoczne w całym dizajnie subwoofera. Co wyjaśnia uroczą potrójnie chromowaną górną plakietkę, która wymagała również ramki z prawdziwych włókien węglowych otaczającej ową plakietkę, aby zapewnić niezbędne płynne przejście od chromu do głębokiej czerwieni. Namęczyliśmy się też zdrowo nad wieloma drobnymi detalami dizajnu, co wyjaśnia choćby użycie koszulek z włókna węglowego do zakotwiczenia dolnej części konstrukcji.

Wszystkie pozostałe cechy tego modelu pozostały niezmienione, czyli nadal wyznacza on standardy w kategorii rozsądnie wycenionych subwooferów i jest przy tym absolutnie uniwersalny; potęga brzmienia w systemie kina domowego? Żaden problem. Doskonałe zszycie z parą kolumn stereo w systemie muzycznym? Oczywiście. Najlepszy wśród rozsądnie wycenionych, uniwersalnych subwooferów stał się właśnie bardziej unikalny i jeszcze piękniejszy.

Najpierw pomysł, potem inżynieria

Kompletnie przeprojektowany model flagowy

T/9i oferuje coś więcej niż tyko surową potęgę brzmienia. Rozpoczęliśmy od ulepszenia naszego przetwornika i na tym oparliśmy cały projekt. Piękne obudowy zyskały 1.8 kg masy w porównaniu do poprzednika za sprawą grubszych ścianek oraz ulepszonych wzmocnień. Po co je wprowadziliśmy?Ponieważ większa szybkość i mocniejsze uderzenie nowych przetworników wymagało zapewnienia lepszej kontroli ich pracy, by faktycznie można było usłyszeć ich zalety.

Jeszcze lepsze brzmienie

Innowacyjna membrana woofera

Nowe kompozytowe przetworniki T/9i łączą w idealnych proporcjach zalety stopu, który usztywnia membrany, z włóknami wybranymi ze względu na ich lekkość i neutralność tonalną. To połączenie daje doskonałe efekty oferując jakość brzmienia przewyższającą kosztujące wiele razy więcej konkurencyjne produkty. Aktywna, skierowana do przodu 10-calowa membrana doskonale współpracuje z, także 10-calową, pasywną membraną skierowaną w dół, również skomponowaną z, uważnie dobranych, proporcji stopu i włókien, a efektem jest płynny, swobodny, niski bas, który doskonale łączy się z dźwiękiem głównych kolumn w systemie.

Doskonałe subwoofery, doskonałe wzmacniacze

Mózg sterujący potęgą brzmienia

Nasze cenione filtry wejściowe i mocne wzmacniacze dają efekt w postaci jednych z najlepszych, najbardziej niezawodnych konstrukcji jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Wysokoprądowe zasilacze, potężne transformatory toroidalne i filtry, które wiele osób określa mianem najlepszych na świecie, wytwarzają słynny „efekt RELa” — dzięki któremu nie tylko niskie tony, ale całe pasmo zarówno w muzyce, jak i filmach, brzmi mocniej i po prostu lepiej.

Jednostki na 110V nie są wyposażone w przełącznik trybu Standby.

Łączność bezprzewodowa bez kompresji

Arrow

Podążając śladami uznane rozwiązania LongBow™ Wireless, Arrow oferuje użytkownikom RELi większość zalet połączeń kablowych przy zdecydowanie większej swobodzie wyboru miejsca ustawienia subwoofera. No i połączenie bezprzewodowe suba T/i jest po prostu niezłym bajerem. Za rozsądną cenę Arrow umożliwi Ci ustawienie subwooferów w odległych rogach pomieszczenia, pod szklanymi ścianami, albo na drewnianych podłogach, gdzie kable połączeniowe nie byłyby mile widziane ze względów estetycznych.

Specyfikacja techniczna

Typ – z aktywnym przetwornikiem skierowanym do przodu i pasywną membrana skierowaną w dół

Rozmiar i materiał aktywnego przetwornika – 10 cali, czyli 250mm z membraną FibreAlloy™ o długim skoku, odwróconą, aluminiową nakładką przeciwpyłową, obudowa ze stali, membrana w kolorze czarnym

Rozmiar i materiał membrany pasywnej – 10 cali, czyli 250mm z membrana o długim skoku, odwróconą, aluminiową nakładką przeciwpyłową, obudowa ze stali, membrana w kolorze czarnym
Dolna granica pasma 28 Hz przy spadku -6dB

Wejścia – wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe pojedyncze RCA, LFE RCA

Wyjścia nie dotyczy

Moc – 300 W (RMS)

Typ wzmacniacza – klasa A/B

Łączność bezprzewodowa – Arrow (element opcjonalny), Zero Compression Single Large Scale Integrated Chip

Układy zabezpieczające
W pełni elektroniczne zabezpieczenie – Tak
Zabezpieczenie przed D.C. – Tak
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe – Tak

Zasilanie – 220-240 V, 110-120 V dla niektórych rynków

Bezpieczniki – 3.15 A ze średnim opóźnieniem dla wersji 230V, 6.3 A ze średnim opóźnieniem dla wersji 115V

Wymiary
S x W x G – 330 x 387 x 407 mm

Waga netto – 18.7 kg
Wykończenie – Czerwone na wysoki połysk

Dołączone akcesoria
Kabel zasilający – tak
Neutrik Speakon – tak (kabel o długości nominalnej 10m)
Interkonekt
Instrukcja – tak

W trosce o nieustanny rozwój naszych produktów REL Acoustics Limited zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w specyfikacji tego produktu bez uprzedzenia.