HT/1003 MKII

HT/1003MKII (The Hammer)
Niesamowita jakość w takim rozmiarze i w tej cenie

Jeśli nie masz miejsca lub nie potrzebujesz dodatkowej mocy naszych większych modeli, po prostu kup HT/1003 MKII. To takie proste. Bardziej kompaktowy, równie piękny, zapewnia identyczną jakość wykonania, jak jego rodzeństwo. Jego wygląd sprawia, że będzie idealnym partnerem w konfiguracjach kinowych HT/3D dla subwooferów REL z serii T/x.

Całkowicie nowy wzmacniacz klasy D o mocy 300 W oferuje większy odstęp od przesterowania. Napędza on nowy 250 mm przetwornik CarbonGlas™. Ta kombinacja zapewnia niesamowity efekt, grając DWUKROTNIE tak głośno, jak oryginał. W tej cenie takie brzmienie jest niespotykane. Wisienką na torcie jest to, że podobnie jak wszystkie nowe HT, nowy subwoofer pięknie brzmi podczas odtwarzania muzyki, a HT-Air zapewnia najnowocześniejszą (opcjonalnie) łączność bezprzewodową.

Kiedy twoje serce mówi „HT/1205”,

ale Twój portfel lub Twój pokój mówi „nie”

Być może najbardziej dramatyczną zmianą w całej gamie HT jest niezwykły HT/1003 MKII. W Kinie domowym nic nie imponuje tak, jak czysta moc, nawet jeśli nie wykorzystuje się jej w całości. Zwiększenie odstępu od przesterowania w HT/1003 MKII zapewnia dźwięk, z którym mniejsze konstrukcje nie mogą konkurować. Uświadamiamy sobie, że jego głośność jest o całe 10 dB większa (czyli jest dwa razy głośniej) w stosunku do jego poprzednika. Podobnie jak jego więksi bracia, HT/1003 MKII otrzymuje pełny pakiet zmian „MKII”. Po pierwsze, wyżej ustawiony filtr wtórny pozwala energii rozszerzać się wyżej w spektrum dźwiękowym, co oznacza, że ​​eksplozje są mocniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Następnie, w pełni analogowy filtr PerfectFilter™ poszerza najwyższy i najniższy zakres basów. Dodatkowo analogowy filtr subsoniczny odfiltrowuje sygnały poniżej 20Hz, które mogą doprowadzić do uszkodzenia przetwornika. Wszystko to jest znalazło się w tej samej, pięknej obudowie o poważnym wyglądzie, która idealnie komponuje się z naszymi modelami z serii T/x i S do zastosowań w systemach HT-3D. Ponadto zmiany zastosowane w przetworniku, wzmacniacza i filtrów oznaczają, że najnowsza wersja subwoofera jest wyjątkowo muzykalną konstrukcją.

Projekt zewnętrzny

Piękna nowa obudowa wykonywana jest na zamówienie; ma nowe wykończenie i proporcje, których wcześniej nie widziano w tej kategorii cenowej. Niższa, bardziej proporcjonalna obudowa ma wymiary „pożyczone” z naszych nowych modeli z serii Reference. Wykonywane przez nas przez lata eksperymenty wykazały, że skutkuje to szybszą i głębszą prezentacją basu – a wszystko to przy tym fantastycznym wyglądzie. Wasz wzrok natychmiast przyciągnie górny panel, którego powierzchnia została wykończona 5 warstwami ręcznie polerowanego czarnego lakieru fortepianowego. Dyskretne logo REL jakby unosi się w górnej warstwie lakieru, podczas gdy korpus obudowy jest pokryty specjalnym kompozytem o ziarnistej strukturze. Całość wygląda na bardzo kosztowną, wykonaną na miarę i w gustowny sposób powściągliwą. Dodatkowo, w dużych, high-endowych konfiguracjach REL HT/3D™, można połączyć go z subwooferami z serii T/x lub S.

Graj tak, jak chcesz

Przetwornik zastosowany w HT/1003 MK II to 250 mm konstrukcja CarbonGlas™, która pozwoliła nam zachować rozsądne rozmiary subwoofera, co przyda się w niewielkich pomieszczeniach. Wszystkie jego komponenty zostały dodatkowo wzmocnione. Każdy element został przez nas poprawiony, dzięki czemu zapewnia najwyższą możliwą jakość dźwięku. Jego membrana jest lekka i sztywna. Połączenie membrany z włókna szklanego z nakładkami przeciwpyłowymi z plecionki włókna węglowego skutkuje prawdziwie tłokową pracą stożka. Większe, mocniejsze magnesy wytwarzają więcej energii. Poprawione zawieszenie kontroluje moc wyjściową aż do granic wzmacniacza i głośnika. Rezultatem tych zabiegów jest niewiarygodna moc, a jednak dźwięk subwoofera pozostaje szybki i płynny.

Jego wysokość wzmacniacz

Najważniejszą pracę w subwooferze do kina domowego wykonują wzmacniacze. Zwróciliśmy się do zaufanego producenta, aby zbudował dla nas nasz najnowszy projekt — i nie zawiódł. Nowa konstrukcja ma grubsze płytki drukowane oraz zmodernizowane zasilacze, co w rezultacie dało potężny wzmacniacz o mocy 300 W (czy wiesz, że moc podajemy jako stałe RMS, jak w dużym monobloku o mocy 300 W?) o niezwykłej długowieczności. Generuje naprawdę inspirujący dźwięk. Podczas gdy jego aplikacje teatralne trafiają na nagłówki wszystkich nagłówków, jego wielkim sekretem jest to, że brzmi wzniośle w zastosowaniach muzycznych. Duży i solidnie brzmiący, HT/1003 MKII z pewnością stanie się natychmiastowym klasykiem.

PerfectFilters™: Tam, gdzie wszystko się zaczyna – wzmacniacz

Filtry wejściowe subwooferów REL są znane w całym świecie audio. Łączą w sobie ultraszybkie zwrotnice, filtry półkowe, które wyrównują przenoszenie głębokich basów i niewiarygodnie szybkie zabezpieczenia. Ta kompaktowa seria układów analogowych to sekret brzmienia REL-a, zarówno w muzyce, jak i w kinie domowym. Jeszcze lepsze filtry w drugiej generacji subwooferów mają znacznie wyższą górną częstotliwość; sprawiają, że dźwięk eksplozji wydaje się o wiele bardziej realistyczny. Nasz najnowszy układ zawiera też całkowicie analogowy filtr subniskotonowy, którego działanie zaczyna się już przy 8 Hz. Minimalizuje to szum tła ze ścieżek filmowych, który rozciąga się znacznie poniżej rezonansu własnego przetwornika. Rezultatem tych zabiegów jest niesamowita moc i możliwość grania aż do granic możliwości głośnika bez śladu zniekształceń.

Z myślą o dźwięku: HT-Air

W przewodowych połączeniach używało się długich kabli porozrzucanych po całej podłodze. Dzięki naszemu opcjonalnemu modułowi HT-Air™ wspaniały dźwięk dostępny teraz bez kabli (wireless). Kable zostały zastąpione maleńkim nadajnikiem i dopasowanym do niego odbiornikiem, który wysyła niesamowicie szybki sygnał bezprzewodowy 5,8 GHz na odległość aż do 18 metrów i to bez kompresji cyfrowej. Ten niedrogi obwód zbudowany jest w oparciu o ten sam układ LSIC, który znajdziemy w naszym najnowocześniejszym systemie bezprzewodowym AirShip II, tyle że bez drogich przetworników analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych. HT-Air jest przeznaczony do transmisji sygnału .1/LFE wykorzystującego gniazda RCA, czyli do podstawowej misji HT/1003 MKII.

Seria HT i HT-Air Wireless™

PODŁĄCZ SWÓJ HT DOKŁADNIE TAM, GDZIE JEST POTRZEBNY

Łącze HT-Air Wireless™ zostało zaprojektowane, aby zapomnieć o przestarzałych systemach opartych na technologii Bluetooth, które mają opóźnienia sygnału aż do 16-20 milisekund. Pozwala to właścicielom subwooferów REL na umieszczenie HT/1205 MKII i HT/1003 MKII tam, gdzie brzmią najlepiej, bez konieczności sięgania po nieestetyczne kable rozrzucone po całym salonie, przy jednoczesnym zachowaniu naszej, wiodącej w swojej kategorii, superszybkiej sieci bezprzewodowej.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA
obudowa zamknięta, przetwornik z przodu

ŚREDNICA PRZETWORNIKA I MATERIAŁ MEMBRANY
250 mm o długim skoku, CarbonGlass z odwróconą nakładką przeciwpyłową z włókna węglowego, stalowy kosz

ŚREDNICA PRZETWORNIKA PASYWNEGO I MATERIAŁ MEMBRANY
nie dotyczy

LIMIT NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI
24 Hz przy -6 dB

WEJŚCIA
niskopoziomowe stereo RCA/LFE RCA

WYJŚCIA
przelotka, niskopoziomowe stereo RCA/LFE RCA

MOC WYJŚCIOWA
300 W (RMS)

TYP WZMACNIACZA
NextGen5, klasa D

OPCJA BEZPRZEWODOWA
Tak – HT Air Wireless (opcja), Zero Compression Single Large Scale Integrated Chip

PODWÓJNY FILTR PARAMETRYCZNY
Nie

System zabezpieczeń
W PEŁNI ELEKTRONICZNE ZABEZPIECZENIE
Tak

CZUJNIK DC NA WEJŚCIU
Tak

OCHRONA PRZED ZWARCIEM
Tak

NAPIĘCIE ZASILAJĄCE
220-240 V

BEZPIECZNIKI
3,3 A półzwłoczny, 230 V

Pozostałe
WYMIARY
362 x 343 x 387 mm (szer. x wys. x gł.)

WAGA
15,5 kg, waga przewozowa 18,6 kg

WYKOŃCZENIE
kompozyt o ziarnistej strukturze, ułożonej poziomo,15 mm górna płyta, wykończona czarnym lakierem fortepianowym, 5 warstw

Akcesoria
KABEL ZASILAJĄCY
Tak

NEUTRIK SPEAKON
Nie

INTERKONEKT
Nie

INSTRUKCJA OBSŁUGI
Tak