T/5i

SERIA T/i

‘Mniejszy’ nie oznacza ‘mały’. Zaprojektowaliśmy kompaktowy T/5i tak, aby zapewnić mniejszym przestrzeniom i systemom dźwięk o tej samej jakości, co z większymi subwooferami, więc choć skala może się zmienić, to jakość dźwięku pozostaje taka sama.

Wybitna czystość

Wyjątkowa prostota

Uprość, a następnie dodaj lekkość: nagrodą jest prostota, a T/5i redukuje klasyczny sześcienny sub do jego czystej esencji. Pojedynczy, wysokiej jakości kompozytowy przetwornik AlloyFibre skierowany do dołu zapewnia idealne sprzężenie z pomieszczeniem i eliminuje potrzebę stosowania maskownicy. T/5i jest esencją produktów REL.

Prostota

360º poprawa

Kiedy poprawiliśmy nasze przetworniki, byliśmy zmuszeni przeprojektować także obudowy. Są one teraz lepsze niż w poprzedniej wersji dzięki grubszym ściankom i lepszym wzmocnieniom. Dlaczego? Ponieważ większa prędkość przetworników wymaga większej kontroli, w przeciwnym razie korzyści mogą zostać utracone, zanim dotrą do słuchacza.

Szybciej i głębiej

Szybkość

Zaczęliśmy od poprawienia naszego klasycznego 200 mm przetwornika basowego, zmniejszając masę, a jednocześnie znacznie zwiększając sztywność membrany. Ta zmiana doprowadziła do zmiany wymiarów obudowy i grubości ścianek, aby lepiej kontrolować głęboki bas. Dodatkowe ulepszenia rozszerzyły się nawet na konstrukcję nóżek, co dało większą szybkość i solidniejszą prezentację dźwięku.

Moc stojąca za REL-em

Jeśli nasi projektanci przetworników dostarczają strukturę dźwięku subwooferom REL, to elektronika jest mózgiem i siłą stojącą za ich sukcesem. Seria T/i wykorzystuje te same sekcje wzmacniacza mocy klasy AB z dużymi, wysokoprądowymi zasilaczami, precyzyjnie uzwojonymi transformatorami toroidalnymi i niesamowitą niezawodnością, które zasilają prawie 100 000 sztuk wyprodukowanych przez firmę REL.

Bezprzewodowe łącze Zero Compression

Arrow

Idąc w ślady za bezprzewodowego łącza LongBow, Arrow zapewnia znakomite połączenie zalet przewodowych subwooferów REL z elastycznością w ich umieszczaniu oraz świetną łącznością bezprzewodową dla wszystkich modeli serii T/i. Za rozsądną sumę Arrow daje możliwość umieszczania subwooferów w odległych rogach, wzdłuż szklanych ścian lub na podłogach z twardego drewna, gdzie kabel ingerowałby w projekt plastyczny.

Specyfikacja techniczna

Typ

Obudowa zamknięta

Przetwornik

200 mm o długim skoku, membrana FibreAlloy z odwróconą nakładką przeciwpyłową, stalowy kosz, biała membrana

Przetworniki pasywne

nie dotyczy

Przenoszenie niskich dźwięków

-6 dB/33 Hz

Wejścia

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA

Wyjścia

nie dotyczy

Moc wyjściowa

125 W (RMS)

Wzmacniacz

Klasa AB

Łączność bezprzewodowe

Arrow (opcja), Zero Compression, pojedynczy układ LSI

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem

TAK

Zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia stałego na wejściu

TAK

Zabezpieczenie przed zwarciem

TAK

Zasilanie

220-240 V

Bezpieczniki

1,6 A, zwłoczny, 230 V | 3,15 A, zwłoczny, 115 V

Wymiary

szer. x wys. x gł.

267 x 317 x 322 mm

Waga

12 kg

Wykończenie

Czarny lakier fortepianowy, biały lakier fortepianowy, 5 warstw

Akcesoria

Kabel zasilający

TAK

Kabel zakończony wtykiem Neutrik Speakon

TAK (10 m)

Interkonekt

Instrukcja obsługi

TAK