SUBWOOFER w małych pomieszczeniach

Kiedy posiadanie subwoofera REL jest równoznaczne z byciem dobrym sąsiadem

Osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach często rezygnują z subwoofera. Obawiając się bycia złym sąsiadem, bycia postrzeganym jako „ten facet”, który zbyt głośno gra swoją muzykę i staje się uciążliwy dla sąsiedztwa, odkładają zakup do czasu, kiedy przeprowadzą się na przedmieścia. Ale czy wiesz, że dodanie odpowiedniego subwoofera, dostosowanego do potrzeb mieszkania, domu szeregowego lub kamienicy, może pomóc w obniżeniu średnich poziomów odsłuchu, jednocześnie tworząc bogatszy, mocniejszy dźwięk?

Wyjaśnienie tego fenomenu nie zajmie nam dużo czasu. Większość ludzi jest rozważna w swoich wyborach, a nigdzie lepiej tego nie widać niż gdy mieszkają oni w budynkach, w których potrzeba dobrego sąsiedztwa często przeważa nad pragnieniami jednostki. Będąc rozważnym typem, od czasu do czasu spoglądasz tęsknie na subwoofery REL, może marzysz o dniu, w którym będziesz mógł kupić parę, powiedzmy, 212/SX. Większości ludzi powinno to wystarczyć. A potem rzeczywistość wkracza do twojego snu i rozglądasz się po swoim mieszkaniu, które ma – powiedzmy – 65 m2 powierzchni, i odsyła je w niebyt. Ale wystarczy tylko zmodyfikować sen, aby pomieścić wszystko, czego potrzebujesz (szczerze? – gdzie zamierzasz umieścić dwie duże łodzie podwodne?).

Okazuje się, że powodem, dla którego ludzie często podkręcają muzykę, jest chęć dodania sobie energii. Zazwyczaj chodzi o więcej zabawy. Ale często nie rozumieją, że poziom, na którym zaczyna się zabawa, jest determinowany przez to, co audiofile nazywają ciśnieniem powietrza w pomieszczeniu, terminem REL ukutym w późnych latach 90. Istnieje naturalne ciśnienie, charakterystyczne dla codziennego życia, zarówno w nagraniach, jak i w wydarzeniach na żywo. Podkręcamy więc głośność, często znacznie powyżej punktu, który większość – i na pewno twój sąsiad w mieszkaniu 3B – uważa za akceptowalny. Ale istnieje rozwiązanie w postaci niewielkich subwooferów z brytyjskiej firmy REL, oferującej bardzo szybkie, mocne, kompaktowe i eleganckie konstrukcje, takie jak T/5x lub Tzero MKIII. To, że są małe nie oznacza, że ​​nie mogą grać głośno, ponieważ to one mogą pomóc rozwiązać problem z ciśnieniem w małych pomieszczeniach.

Nasza porada: jeśli Twój mały REL stoi na podłodze z twardego drewna lub płytek, kup BluTac (dostępny w sklepach z narzędziami lub w internecie). Choć kosztuje tylko kilkanaście złotych za opakowanie jest przydatny w różnych sytuacjach. Oderwij 4 kawałki o długości około 2,5 cm, zwiń je w kulki. Po ustawieniu subwoofera w miejscu, w którym brzmi najlepiej, dokładnie zaznacz położenie stóp, przechyl go lekko bez przesuwania i umieść jedną kulkę pod każdą stopą. Delikatnie dociśnij, aż BluTac osiągnie około połowy swojej pierwotnej wysokości. Twoja „łódź podwodna”, o której śniłeś, nie porusza się i eliminuje hałasy spowodowane twardą, nierówną podłogą.

Klienci cały czas dzielą się z nami opowieściami o tym, jak stwierdzili, że są w stanie ściszyć dźwięk i nadal cieszyć się muzyką lub programami telewizyjnymi. Mniejsze REL-e są darem niebios dla tych, którzy mieszkają w tych mniejszych przestrzeniach i którzy, być może ze względu na swój harmonogram pracy, mogą się zrelaksować tylko w nocy. Nie jesteś milenialsem pracującym dla jednej z korporacji Alphabet lub tej wielkiej firmy owocowej, która produkuje iPhone’y? Nie ma problemu, co powiesz na bycie młodymi rodzicami, którzy w końcu mogą usiąść o 23:00 i obejrzeć swój ulubiony serial na Netflixe? A może są to emeryci przeprowadzający się na powrót do miasta, aby wreszcie w pełni zająć się sztuką i mieć dostęp do świetnych restauracji?

Każdy, kto żyje w małym mieszkaniu, powinien pożyczyć lub kupić mniejszy subwoofer REL i wypróbować go. To niesamowite, jak dramatyczna jest ta transformacja. Ludzie mówią o ogromnym wzroście przyjemności płynącej z korzystania z ich systemów rozrywki. A zatem przycisz trochę głośność i miej fun, gdy tylko zdasz sobie sprawę z tego, że bogactwo i naturalność basu delikatnie poruszającego się po pomieszczeniu pozostaje nienaruszona.