Która seria subwooferów będzie dla mnie najlepsza?

Być może dopiero zaczynasz przygodę z subwooferami wysokiej klasy, ale skoro przyszedł czas na REL-a, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: który model lub seria są dla Ciebie odpowiednie?

Oto szybki sposób na rozpoczęcie przygody z subwooferem, z naciskiem na nasze modele dla początkujących, ponieważ ludzie, którzy patrzą na nasze drogie modele, mają dużo więcej doświadczenia i powinni mieć lepsze pojęcie o swoich pragnieniach i potrzebach.

1. Seria HT: „Jestem całkowitym nowicjuszem w świecie subwooferów i niskiego basu, szczerze mówiąc, i chcę tylko czegoś, co ożywi filmy”.

Doskonale, mamy dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie. Nasza pierwsza całkowicie nowa seria od dekady, seria HT (skrót od kina domowego) jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Chociaż nie bawimy się naprawdę tanimi rzeczami (nigdzie nie znajdziesz napisu: ​​„dostajesz to, za co płacisz”), te modele są słusznie uważane za wyjątkowe okazje.

Dobrze zbudowane, grają niezwykle głęboko i niewiarygodnie mocno, jak można by się spodziewać po subwooferach REL. Ten sam zespół projektantów i inżynierów, który stworzył nasze flagowe produkty kosztujące 48 000 USD, zaprojektował również i te modele. Bonusem jest to, że brzmią niesamowicie muzykalnie; coś, co potrafi tylko kilka subwooferów w dowolnej cenie; ale w końcu – to są prawdziwe REL-e.

Podstawowy model HT/1003 wykorzystuje szybki, lekki 10-calowy przetwornik basowy ze specjalnym stożkiem wykonanym z CarbonGlas, hybrydy włókna szklanego i włókna węglowego, pozwalającej uzyskać zwinny bas z niesamowitym uderzeniem i dynamiką, aby poradzić sobie z efektami specjalnymi w filmach. Potrzeba prawdziwej mocy, aby wytworzyć w kinie domowym wrażenie głębi, więc zastosowaliśmy w nim 300-watowy wzmacniacz; to dużo treści i jakości za niewielkie pieniądze.

Nad HT/1003 znajdziemy dwa większe modele, które reprodukują dźwięk dzięki 500-watowemu wzmacniaczowi oraz 12-calowemu głośnikowi, trafnie nazwanym Predatorem, który zjada małe subwoofery na śniadanie, oczywiście jeśli nie będzie karmiony regularną dietą złożoną z dobrych filmów…

2. Seria T/i: „To jest świetne dla kinomaniaka na diecie, ale co jeśli jestem wszystkożercą? Wiesz, to typ, który kocha muzykę ORAZ filmy, a ja naprawdę chcę zostać przeniesiony do filmu lub piosenki”.

To seria świetna dla rodzin pnących się w górę, miłośników muzyki, którzy słyszeli o tym, że głęboki bas poprawia wrażenia słuchowe także podczas słuchania muzyki, oraz dla tych, którzy kochają światowej klasy wzornictwo w przystępnej cenie. A do oglądnięcia filmu nie potrzebują nawet amplitunera AV. Czego nigdy nie słyszałeś o świetnym systemie 2.1? Musisz dowiedzieć się czegoś więcej :).

Seria T/i reprezentuje najlepszą równowagę zalet w całym wszechświecie możliwości subwoofera. To doskonała podstawa systemu, o muzykalności, za którą można umrzeć, dzięki takim rzeczom, jak duże, wysokoprądowe zasilacze dla dużych wzmacniaczy w klasieAB, wyjątkowe zabiegi, takie jak 8 warstw ręcznie nakładanych lakierów (sprawdź Piano White, aby uzyskać naprawdę wyjątkowy doświadczenie, chyba że jesteś jednym z tych ludzi, których ściany są pomalowane na czarno…). W dodatku wszystko, co wygląda jakby było wykonane z aluminium, w rzeczywistości nim jest (nie jest to plastik malowany natryskowo).

W serii T/i znajdziemy, po raz pierwszy w cenniku, nasze legendarne łącze wysokopoziomowe, łączące subwoofer bezpośrednio z wyjściami głośnikowymi we wzmacniaczu lub amplitunerze, bez zużywania jego mocy. Brzmi jak czary? W pewnym sensie tak właśnie jest – skutkuje to perfekcyjnym, płynnym połączeniem naszych subwooferów z głównymi głośnikami, co oznacza, że otrzymujesz bogate, naturalne doświadczenie, które w niczym nie przypomina hi-fi Twojego Ojca, a bardziej przypomina słuchanie prawdziwych muzyków w prawdziwej przestrzeni.

3. Seria S to „Special”: skoro rozważasz kupno subwoofera z serii S, miałeś już kilka (ok, wiele) kolumn.

Jeśli myślisz o serii S, systemy muzyczne i być może kino domowe są drugą Twoją naturą. Powoli i ostrożnie doszedłeś do subwooferów high-end. Przecież przez lata tak wiele subwooferów nie było w stanie poprawnie połączyć się z głównymi głośnikami, czyli zrobić coś, co REL robi od ponad 3 dekad. Te inne subwoofery wydały ten głuche, pulsujące buczenie, a ty brałeś 2 aspiryny z nadzieją, że zły dźwięk rano ustąpi…

Teraz możesz obudzić się bez bólu głowy – seria S ma najlepszą wartość i coś, co przybliża ją do jakości bliskiej referencji. Witamy w domu z głęboko satysfakcjonującą jakością, szybkością, delikatnością i niesamowicie ekscytującą natychmiastową dynamiką, która stawi się na Twoje wezwanie. Oczywiście oferujemy połączenie wysokopoziomowe, któremu od wejścia elektronu na wejście do wybuchu dźwięku zajmuje zaledwie 8 milisekund.

Te cuda, wzmocnione aluminium i włóknem węglowym, podbiły świat high-endowego audio i zgromadziły niesamowitą liczbę nagród „Best of” i „Subwoofer of the Year”. Często sprzedawane są w parach stereofonicznych, współpracują z głośnikami o wartości od około 3000 USD do 15 000 USD. Ich zdolność do pracy w zestawach po 3 na kanał – technika opracowana po raz pierwszy przez REL w naszej serii referencyjnej – skutkuje jakością dźwięku, która po prostu transformuje duże systemy audio. Wykorzystane w ten sposób, wnoszą magię do głośników o wartości do 40 000 dolarów.

4. Reference: Kiedy system jest naprawdę topowy, kiedy zadbano w nim o każdy szczegół, pomieszczenie zostało perfekcyjnie opanowane, a celem są po prostu jak najlepsze wrażenia odsłuchowe, jakie oferujemy, trzeba sięgnąć po serię REL Reference. Nasze projekty referencyjne wykorzystują najszybsze filtry opracowane do zastosowań subwooferowych zamykające się w niewiarygodnych 4 milisekundach i wykorzystują specjalnie zaprojektowane wzmacniacze o mocy 1000 W.

Aby uzyskać idealne dostrojenie, podwójny korektor parametryczny pozwala na delikatne przycinanie basów, wystarczające do wyeliminowania ostatnich śladów akustyki pomieszczenia. Ich membrany z czystego włókna węglowego mają zero dostrzegalnych zniekształceń, co pozwala na ich idealne, bezproblemowe połączenie z najlepszymi kolumnami na świecie.

Wybierz serię Reference, gdy Twój system wymaga najlepszych rozwiązań. Oczywiście w tych modelach zaprojektowaliśmy i opracowaliśmy naszą technologię Line Array – zestaw składający się z 3 lub, w przypadku systemów o bardzo dużej skali, 5 subwooferów na kanał.

Mamy nadzieję, że ta krótka wycieczka po świecie REL pomoże Ci zlokalizować miejsce w naszym świecie, do którego należysz. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że bez względu na cenę subwoofera pracujemy nad nim równie ciężko i korzystamy z tego samego zespołu inżynierów, aby zapewnić Ci wszystko, co potrafimy. Firmy bardzo rzadko to robią, często młodsi inżynierowie są przypisywani do mniejszych projektów, dlatego nasze wyniki mówią same za siebie. Ale luksus robienia tylko jednej rzeczy i robienia tego doskonale jest tym, co napędzało REL przez ostatnie trzy dekady. Dziękujemy Państwu za to, że dzięki Wam było to możliwe!