Porozmawiajmy więc o Predatorze w kontekście dużych systemów kina domowego. Przede wszystkim gorąco polecam używanie ich w stereofonicznych parach. Dlaczego? 70% całego dźwięku dochodzącego z przodu pochodzi z kanału centralnego, a my zdecydowanie zalecamy stosowanie subwooferów do kanału centralnego. Tak więc po co mi para stereo?

To, czego ludzie nie rozumieją, to to, że główne głośniki, lewy i prawy, są odpowiedzialne za oddanie skali z przodu sceny. To dziwna rzecz. Jeśli wyłączysz kanał centralny, usłyszysz stosunkowo mało dźwięku, ale wszystkie dźwięki, które słyszysz, są z sobą synchronizowane. Są to dźwiękowe wskazówki synchronizacyjne. Nie są głośne, w porównaniu z tym, co wydobywa się z głośnika centralnego, co jest dość oczywiste. To dynamika, to przejścia głosów itp., ale skala jest budowana przez kolumny stereo i dlatego są one takie ważne. Przestawienie w menu AV ustawień przednich kolumn pełny zakres, jeśli to możliwe, a przynajmniej na ustawienie „duży”, jeśli inaczej się nie da, a następnie praca nad odcięciem i innymi elementami, pozwalającymi je odpowiednio zestawić, to świetny początek.

Kiedy dojdziesz do sześciu subwooferów, kiedy zaczniesz mówić: „Dobra, mam naprawdę dobry bas. Mam parę tych „1510”. Te Predatory zagarniają pokój. Dlaczego miałbym kiedykolwiek potrzebować więcej?” Nie chodzi o większą ilość basu, choć na pewno możesz go mieć, prawda? Jeśli jesteś kimś, kto uważa, że „dobrego nigdy za wiele”, to kolejny powód, dla którego istnieje system Line Array. A tu i teraz pozwala ci to zbudować wysokość dźwięku. Wiesz, przyjmujemy to jako realną korzyść, a jest nią Doby Atmos, prawda? Założeniem Doby Atmos jest to, że wreszcie mamy w systemie parametr wysokości, który można wbudować w normalne kino domowe. Wcześniej trzeba było iść do profesjonalnego kina, gdzie głośniki na bocznych głośnikach surround można było zobaczyć w odległości 20, 25 stóp od ziemi. I to dawało wrażenie wysokości. Teraz wbudowujemy je w nasze sufity. Używamy do tego specjalnych głośników. To samo dzieje się z systemami Line Array. Otrzymujesz ogromną wysokość obrazu i kino, które może kosztować od 100 000 $ do 150 000 $ z projektorem za 30 000 – 40 000 $. To absolutnie naturalne. Jeśli tego nie doświadczyłeś, musisz tego poszukać.

To niebywałe doświadczenie.