To nic innego jak całkowita transformacja – nowa seria S to największy skok jakości w długiej i bogatej tradycji subwooferów REL ze średniej półki.

Liczne zmiany można znaleźć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, poczynając od pięknej nowej obudowy skontrastowanej z subtelnymi, brązowymi detalami, które ją wyszczuplają i unowocześniają, podkreślając wymiar poziomy i redukując ich optyczną „wagę”. Wymiana nóżek na ultrastabilne szyny przesuwa główną część obudowy do przodu, pozwalając jej pozornie unosić się nad podłogą. Ten nowy design obudów – niższych, szerszych i głębszych – to proporcje wywodzące się z naszych modeli referencyjnych.

Większa moc = bogatsze kino domowe i lepsza muzyka: w S/812 moc została zwiększona o około 60% dzięki wzmacniaczowi NextGen 5, zastosowanemu po raz pierwszy w 212/SE, elektronicznie ograniczonego do 800 watów z wartościami szczytowymi wynoszącymi do 1000 watów. Wzmacniacz w S/510 został zamieniony na model NextGen 3, stosowany wcześniej w naszym flagowym modelu, teraz ma konstrukcję monoblokową o mocy 500 W. Zwiększona moc jest potrzebna do współpracy ze specjalnymi filtrami zastosowanymi po raz pierwszy w naszym nowym HT/1508. W nowej serii S ich niestandardowe wersje obsługują teraz kanał .1/LFE. Filtry te zapewniają prawie dwukrotnie większą moc wyjściową poniżej 40 Hz. Dla naszych wejść High Level i Low Level opracowano nowy projekt o nazwie PerfectFilter™, co zapewnia bardziej naturalny i muzykalny dźwięk o większej ilości powietrza i z lepszym otwarciem całego systemu.

Drive Hard: Ultralekki przetwornik zastosowany po raz pierwszy w oryginalnej serii S został poprawiony dzięki doklejonym z tyłu usztywnieniom z włókna węglowego, które usztywniają i wygłuszają membranę o prawie 60%. Ogólnie rzecz biorąc, efektem jest znacznie większy i potężniejszy produkt służący do odtwarzania muzyki i ścieżki dźwiękowej w kinie. Dzięki poprawionym filtrom osiągnięto większą prędkość narastania sygnału, delikatność i precyzję. Rezultatem jest nowa kategoria subwooferów, która łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. To potężny i niezwykle wyrównany, głęboki niski bas oraz jego średni i wyższy zakres, które gwarantują perfekcyjne dopasowanie subwoofera do kolumn głównych, gwarantując wysoką przejrzystość w wyższych zakresach.

Stand and Deliver: To pierwsze REL-e w średniej obudowie, zaprojektowane tak, aby można je było układać jeden na drugim, do trzech (3) jednostek na stronę. Specjalne mocowania i (w zestawie) metalowe płytki umożliwiają bezpieczne układanie tych modeli w stosy do trzech sztuk w pionie. Ta funkcja daje nowemu gronu odbiorców dostęp do liniowych systemów REL za około połowę ceny naszych modeli referencyjnych.

Niczego nie pominęliśmy i podeszliśmy do każdego szczegółu w świeży sposób, ze szczególnym naciskiem na poprawę każdego aspektu jakości dźwięku i projektu. Nowa seria S – rewolucja REL-a.