To całkowita i zupełna transformacja – nowa seria S reprezentuje największy przyrost jakości w długiej i bogatej tradycji średniej klasy produktów REL.

Liczne zmiany można znaleźć wewnątrz i na zewnątrz tych subwooferów, poczynając od pięknych nowych obudów kontrastujących z subtelnymi szarymi oznaczeniami w kolorze brązu, które dodają elegancji i unowocześniają ich wygląd. Zastąpienie nóżek ultrastabilnymi szynami przesuwa obudowę do przodu, pozwalając jej pozornie unosić się w przestrzeni. Te nowe projekty – niższe, szersze i głębsze – zaczerpnięte zostały z naszych systemów referencyjnych.

Większa moc = bogatsze kino domowe i muzyka: dzięki zastosowaniu wzmacniacza NextGen5, po raz pierwszy widzianego w modelu 212/SE, moc w S/812 została zwiększona o około 60%. Jego moc jest elektronicznie ograniczona do 800 watów z wartościami szczytowymi sięgającymi aż do 1000 watów. Wzmacniacz mocy S/510 został wymieniony na model NextGen3 używany w naszym poprzednim flagowcu i teraz ma konstrukcję monoblokową o mocy 500 W. Zwiększona moc jest potrzebna do obsługi specjalnych filtrów użytych po raz pierwszy w naszym nowym HT/1508, których niestandardowe wersje obsługują teraz kanał .1/LFE nowej serii S. Filtry te zapewniają prawie dwukrotnie wyższą moc wyjściową poniżej 40 Hz. Dla naszych wejść wysoko- i niskopoziomowych opracowano nowy projekt o nazwie PerfectFilter, co daje bardziej naturalny dźwięk z większą ilością powietrza w całym systemie.

Nie powstrzymuj się: ultralekki przetwornik, który po raz pierwszy zastosowano w oryginalnej serii S, został udoskonalony dzięki warstwie z włókna węglowego dodanej z tyłu membrany, która ją usztywnia i wycisza jej rezonanse własne o prawie 60%. Efektem tego jest znacznie większy, potężniejszy bas w kinie domowymi. W dziedzinie muzyki osiągnięto większą szybkość, delikatność i precyzję dzięki zastosowaniu łagodniejszego filtrowania. Rezultatem jest nowa kategoria subwooferów, która łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Potężny i niezwykle płaski, pogłębiony niski, średni i wyższy bas. To gwarancja perfekcyjnego dopasowania subwoofera do głośników głównych.

I wreszcie – to pierwsze obudowy REL z tego zakresu cenowego zaprojektowane do układania w linie, do trzech (3) jednostek z każdej strony. Specjalne uchwyty i (w zestawie) metalowe płytki umożliwiają bezpieczne układanie tych modeli do trzech na kanał – wszystkie są z sobą zablokowane. Otwiera to systemy liniowe REL na nowych odbiorców za mniej więcej połowę ceny naszych systemów referencyjnych.

Niczego w tym projekcie nie przeoczyliśmy, do każdego szczegółu podeszliśmy ze świeżym spojrzeniem, ze szczególnym naciskiem na poprawę każdego możliwego aspektu jakości dźwięku i dizajnu. Nowe modele S, rewolucyjne odkrycie REL.