Który subwoofer jest właśnie dla Ciebie?

Przede wszystkim, dlaczego przedstawiamy zalecenia, które przedstawiamy, i dlaczego to jest problem, jeśli zaczynasz się od nich uwalniać po prostu patrząc na cenę i myślisz w ten sposób: mogę przecież kupić dwa za mniej więcej takie same pieniądze, jak za jeden. Przede wszystkim musisz zrozumieć, co musisz zrobić, gdy dopasowujesz subwoofery do kolumn głównych i dlaczego dla prawidłowego działania systemu jest ważne to, że musi on być po prostu szybki.

0:30

Jeśli subwoofer nie jest szybszy niż twój głośnik, to wstrzymuje przekaz i otrzymujemy okropny dźwięk. To jest coś, czego najbardziej nienawidziliśmy w subwooferach, generalnie jako kategorii.

Były generalnie tak wolne i leniwe, że owszem, produkowały więcej basu, ale jakim kosztem dla całego systemu! Więc miałeś coś w rodzaju idiotycznie brzmiących produktów, które uderzały długo po tym, jak dźwięk dobiegł z głośnika wysokotonowego. Wszystkie inne elementy muzyczne pojawiały się najpierw, a potem pojawiało się to „pijane potykanie się”, ogromny, głośny, głęboki bas.

1:00

Subwoofer aktywny REL Acoustics T/9x

Odeszliśmy od tego. W REL-u chodzi o szybkość. Na przykład model 510 jest znacznie szybszy nawet niż T/9x, a 9/x są znacznie szybsze niż stare T/i. Możesz więc zobaczyć powtarzający się motyw prędkości: wraz z tym, jak stajemy się lepsi, stajemy się też szybsi. Schodzimy głębiej. Gramy głośniej. Ale 510 ma moc 500 watów i jest to doskonały w rozciągnięciu i wygładzaniu niezwykle głębokiego basu. 9/x nie może tego zrobić. Nie możesz wziąć 300 watów i mieć nadzieję, że zrobi to samo.

1:30

Tak więc mamy różnicę około pięciu lub sześciu Hz między tym, jak głęboko mogą zejść 510 i T/9x, aby dać wyobrażenie o tym, o czym mowa. Trzy herce to prawdziwy skok w klasie dźwięku.

Mówiąc o pięciu hercach, mówimy o prawie dwóch skokach w klasie między T/9x i 510. To ogromna różnica. Różnica w wielkość napędzanej powierzchni, 10 i 12” w porównaniu do 10 i 10”, napędzanych przez 500 watów w porównaniu do 300 watów jest ogromna.

2:00

Kolumny, z którymi subwoofer może współpracować, zmieniają się całkowicie. Sugeruję więc, abyś wziął pod uwagę to, co polecamy.

Jeśli polecamy jakiś model, to jest on tym właściwym. Wejdź na naszą stronę internetową, spójrz na nagłówki samej na górze, wejdź do narzędzi, a znajdziesz tam jedno mówiące o współpracy z kolumnami i wybierz je. Wybierz swoje głośniki lub takie, które są do nich bardzo podobne. Nie wymieniamy wszystkich marek, które są na rynku – to przecież 2000 marek głośników, albo i więcej…

2:30

Ale jeśli to wysokiej jakości kolumna, z głośnikami 6 ½”, albo z dwoma 6” w średniej wielkości kolumnie podłogowej, znajdź jakąś inną, podobną i wybierz ją, a zobaczysz, czy polecamy S/510, czy dwa T/9x – a to nie jest to samo. Jeśli powiemy, że najlepszy wybór to pojedynczy 510 i jeśli masz na to budżet lub masz większy pokój, kup parę. Między tymi dwoma modelami jest ogromna różnica. I jesteśmy bardzo ostrożni w tym, kiedy przekazujemy Ci zalecenia naszych starszych pracowników, a słuchaliśmy ich wiele razy w różnych rodzajach pomieszczeń.