T/9i

SERIA T/i

Mamy długą tradycję wymagającą, aby najlepszy model w dowolnym zakresie był czymś więcej niż kolejnym, zwykłym produktem. To coś więcej niż suma jego części, bo oferuje on największą skalę dźwięku, najlepsze brzmienie i to wszystko, co możemy zaoferować w ramach danej technologii.

Flagowy model serii

T/9i reprezentuje wszystko to, co możemy zaproponować w serii T/i. Połączenie lekkiego, 250 mm przetwornika w połączeniu z pasującym do niego 250 mm przetwornikiem pasywnym zapewnia szybkość, uderzenie i atak, gdy tylko go o to poprosimy, ale w razie potrzeby jest również w stanie śledzić delikatne zmiany. Dzięki dużej skali dźwięku T/9i jest idealny do połączenia z podłogowymi głośnikami w pokojach o średnich i dużych rozmiarach. Mocny, wstrząsający, ale i piękny.

Nowe myślenie i nowa inżynieria

Całkowicie przeprojektowany flagowiec

T/9i oferuje więcej niż tylko surową precyzję. Zaczęliśmy od poprawienia naszych przetworników. Piękne obudowy są teraz cięższe o 1,8 kg w stosunku do swojego poprzednika, ze względu na grubsze ściany szafy i lepsze wzmocnienia. Dlaczego? Ponieważ wyższa prędkość nowych przetworników wymaga większej kontroli, w przeciwnym razie te korzyści mogą zostać utracone, zanim dotrą do słuchacza

Ponadprzeciętna jakość

Innowacyjne głośniki basowe

Nowy przetwornik z kompozytową membraną ze stopu i włókna, zastosowany  w T/9i pokazuje zalety właściwego stopu metalu usztywnionego włóknistym materiałem, wybranym ze względu na jego neutralność dźwiękową i niską wagę. To połączenie jest genialne, dając jakość wyższą niż w przetwornikach konkurencji, nawet wielokrotnie droższych. 250 mm aktywny przetwornik z przodu z pasywnym 250 mm przetwornikiem skierowanym w dół, w którym również mamy starannie dobrany balans stopu i włókna, generują płynny, odtwarzany bez wysiłku głęboki bas, który idealnie komponuje się z głównymi głośnikami.

Świetne subwoofery, świetne wzmacniacze

Pomysł na dźwięk

Nasze cenione filtry wejściowe i solidne wzmacniacze zapewniają jedne z najlepiej brzmiących, najbardziej niezawodnych konstrukcji, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Wysokoprądowe zasilacze, ogromne transformatory toroidalne i to, co wielu krytyków nazywa najlepszymi filtrami na świecie, zapewnia słynny efekt REL i to nie tylko w obszarze basu, ale po prostu w brzmieniu muzyki i filmu, które jest jeszcze lepsze i bardziej ekscytujące.

Bezprzewodowe łącze Zero Compression

Arrow

Idąc w ślady za bezprzewodowego łącza LongBow, Arrow zapewnia znakomite połączenie zalet przewodowych subwooferów REL z elastycznością w ich umieszczaniu oraz świetną łącznością bezprzewodową dla wszystkich modeli serii T/i. Za rozsądną sumę Arrow daje możliwość umieszczania subwooferów w odległych rogach, wzdłuż szklanych ścian lub na podłogach z twardego drewna, gdzie kabel ingerowałby w projekt plastyczny.

Specyfikacja techniczna

Typ

1 x aktywny driver (przód), 1 x driver pasywny (dół)

Przetworniki aktywne

250 mm o długim skoku, membrana FibreAlloy z odwróconą nakładką przeciwpyłową, stalowy kosz, biała membrana

Przetworniki pasywne

250 mm o długim skoku, z odwróconą nakładką przeciwpyłową, stalowy kosz, czarna membrana

Przenoszenie niskich dźwięków

-6 dB/28 Hz

Wejścia

Wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA

Wyjścia

nie dotyczy

Moc wyjściowa

300 W (RMS)

Wzmacniacz

Klasa AB

Łączność bezprzewodowe

Arrow (opcja), Zero Compression, pojedynczy układ LSI

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem

TAK

Zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia stałego na wejściu

TAK

Zabezpieczenie przed zwarciem

TAK

Zasilanie

220-240 V, 110-120 V

Bezpieczniki

3,15 A, zwłoczny, 230 V | 6,3 A, zwłoczny, 115 V

Wymiary

szer. x wys. x gł.

330 x 387 x 407 mm

Waga

18,7 kg

Wykończenie

Czarny lakier fortepianowy, biały lakier fortepianowy, 5 warstw

Akcesoria

Kabel zasilający

TAK

Kabel zakończony wtykiem Neutrik Speakon

TAK (10 m)

Interkonekt

Instrukcja obsługi

TAK