No. 25

SERIA REFERENCE

Wraz z No. 25 upamiętniamy i świętujemy ćwierć wieku budowania najlepszych systemów basowych, jednocześnie patrząc w przyszłość, ponieważ w tym modelu wykorzystujemy nasze najbardziej zaawansowane wzornictwo, inżynierię i kunszt techniczny.

Nowa definicja referencji

PIĘKNO, MOC I SZYBKOŚĆ

No. 25 łączy w sobie moc wzmacniacza o mocy 1000 W z lekkim i doskonale zbalansowanym 15-calowym przetwornikiem z włókna węglowego. Wszystko to kontrolowane jest przez nasze legendarne zestawy filtrów i opatentowane zwrotnice z dwoma oddzielnymi korektorami parametrycznymi, umożliwiającymi wyjątkowo płaską odpowiedź częstotliwościową w pomieszczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości i rozdzielczości, z których znane są subwoofery REL-a.

Chcemy, aby nasi klienci cieszyli się tą jakością dźwięku bez ograniczania się do kilku lokalizacji subwoofera w danym pomieszczeniu. Właśnie dlatego w każdym modelu No. 25 zastosowaliśmy wysokiej klasy odbiorniki bezprzewodowe LongBow. Ta konstrukcja wykorzystuje zerową kompresję sygnału, co zapewnia oszałamiającą dynamikę i rozciągnięcie basów, gwarantując jednocześnie jakość dźwięku porównywalną z projektami przewodowymi naszych konkurentów. To tylko kolejny przykład na to, że staramy się oferować kompletne i przemyślane rozwiązania.

Funkcjonalne krągłości

Czystość z mocy i elegancji

No. 25 wyznacza nowy standard w zakresie wykonania obudowy, zarówno ze względu na jej piękno, jak i sposób, w jaki radzi sobie z falą dźwiękową pochodzącą od tylnej strony masywnej membrany z włókna węglowego. Kształt No. 25 został zaprojektowany tak, aby minimalizował problemy wynikające z niesamowitej siły wytwarzanej przez ruch membrany do wewnątrz. Tę falę zwrotną należy jak najszybciej wygasić, jednocześnie pozwalając przetwornikowi „oddychać” bez kompresji dynamiki. Obłe kształty obudowy odbijają i rozpraszają te fale na mniejsze fale w płaszczyźnie poprzecznej. Minimalizowanie tego typu fal, które manifestują się w postaci filtru grzebieniowego – szumu, który degraduje dźwięk – pozwala uzyskać czysty, punktowy bas, generowany w pomieszczeniu z ogromną energią i klarownością.

Wykonana z australijskich płyt MDF o grubości 30 mm obudowa, wzmocniona jest poprzecznymi wręgami z twardego drewna, które niwelują rezonanse górnej ścianki obudowy i wzdłuż jej ścian bocznych. To rozwiązanie, które nie różni się od wręg w kadłubie statku. Niektórzy mogą uznać to za przesadne starania, ale mówimy przecież o referencyjnym audio, dlatego nasz zespół projektowy starał się zaprojektować najlepszy z istniejących subwooferów.

Odtwarzając perfekcję

Naturalny bas od podłogi do sufitu

Kiedy doświadczamy basu w realnym świecie, pojawia się on wraz z wymiarem pionowym. Uderza w nasze uszy, kopie w nasze klatki piersiowe, toczy się po podłodze, prezentując majestat dźwięku. Systemy Reference Line Array  pozwalają na naturalne wydobycie basu, dodając komponent wysokościowy w sposobie, w jaki rozchodzi się on w pomieszczeniu. Subwoofer na samym dole wzmacnia najniższe dźwięki, pełzając po podłodze, powodując wstrząsy w pomieszczeniu. Środkowy subwoofer zapewnia wyraźny atak i precyzyjna artykulację bębnów lub dowolnego zdarzenia opartego na transjentach. Z kolei najwyższy subwoofer gwarantuje „drganie” powietrza pod wpływem dźwięków wydobywanych z wszelkiego rodzaju instrumentów znajdujących się nie na ziemi, a powyżej niej. System Reference Line Array  jest dla REL-a Świętym Graalem i dostępny jest tylko w naszych produktach referencyjnych.

Ponieważ 90% energii wytwarzanej przez system audio generowana jest w basie, Reference Line Array to niemal magiczny element, którego brakuje w tak wielu systemach, nawet w systemach high-end. Nie można sobie nawet wyobrazić tego powietrza, przejrzystości które bez wysiłku mocy przekazują nasze referencyjne systemy.

Zwinna moc

Skalowany bas – od szeptu po trzęsienie ziemi

Potrzeba ogromnej mocy, aby wydobyć z No. 25 niesamowitą dynamikę, do której jest zdolny. Wytrzymały 1000-watowy wzmacniacz NextGen3 sprawdził się już w jednym z naszych poprzednich projektów, dzięki czemu czujemy się mocni nie tylko z zaskakującą jakością dźwięku, ale także niezawodnością.

No. 25 nie jest jednak zwykłym „ćwiczeniem nadmiarowym”, ale dokładną ekspozycją sztuki odtwarzania subbasu, w jego pełni, mocy, szybkości i dynamice. To zdolność nie tylko głośnego grania, ale także pokazania kontrastów między głośnymi i cichymi fragmentami nagrania – to dzięki temu ​​właściciele systemów REL są pasjonatami naszych projektów. W końcu dynamika to nie tylko umiejętność głośnego grania, ale także umiejętność pokazania kontrastów między głośnymi i cichymi fragmentami muzyki lub filmu. Właśnie dlatego No. numer 25 tak szybko uzależnienia.

Prędkość pod kontrolą

Rdzeń z plecionki włókna węglowego

Serce No. 25 jest z czystego węgla, ponieważ zdecydowaliśmy się skorzystać z materiału, który jest mocniejszy niż stal, a jednocześnie niezwykle lekki. Ostrożnie tkana z czystego włókna węglowego, 15-calowa, membrana No. 25 waży 70% mniej niż 10-calowa membrana stosowana rzez nas jeszcze dwa lata temu. Ta kombinacja niewiarygodnie lekkiej konstrukcji w połączeniu z niezwykłą integralnością strukturalną daje w No. 25 połączenie szybkości i mocy.

Kolejną zaletą stosowanej przez nas strategii redukcji masy jest to, że pozwala ona na niemal idealne wyważenie dynamiczne przetwornika, zapewniając jego precyzyjne zachowanie się podczas niewiarygodnego 4” skoku do przodu i do tyłu.

Pełna kontrola

Precyzyjne strojenie w twoich rękach

Rozpocznij swoją przygodę z REL Reference po prostu podnosząc pilota; poczuj jego wagę i zobacz, jak jego zaokrąglone kontury delikatnie mieszczą się w Twojej dłoni. To starannie dopracowany element systemu, który zachęca do podjęcia drobiazgowo szczegółowych decyzji podczas konfiguracji, niezbędnych do osiągnięcia idealnej równowagi między systemem i subwooferem.

Modele referencyjne REL wykorzystują zdalne sterowanie w celu ułatwienia i ułatwienia początkowej konfiguracji. Zdecydowaliśmy się na to wiedząc, że po prawidłowym ustawieniu właściciel najprawdopodobniej będzie go rzadko używał. Subwoofery REL można dzięki temu perfekcyjnie skonfigurować, aby odtwarzać wszystkie formy muzyki i filmu bez uciekania się do tanich sztuczek, takich jak podkręcanie basu.

Specyfikacja techniczna

Typ

Obudowa zamknięta, przetwornik z przodu

Głośnik – wymiary i materiał

380 mm, o długim skoku, plecionka włókna węglowego z odwróconą nakładką przeciwpyłową

Radiator pasywny – wymiary i materiał

nie dotyczy

Odtwarzanie niskich częstotliwości

-6 dB przy 14 Hz

Wejścia

Wysokopoziomowe – Neutrik Speakon, niskopoziomowe – stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR, SMA dla anteny łącza bezprzewodowego

Wyjścia

Wysokopoziomowe, LFE RCA, LFE XLR – przelotka

Moc

1000 W (RMS), zasilacz Ultra High-Current

Wzmacniacz

NextGen3, klasa D

Łącze bezprzewodowe

Longbow (opcja), zero kompresji, osobne dekodery i kodery D/A i A/D

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenia

Tak

Ochrona przez pojawieniem się napięcia stałego

Tak

Ochrona przed zwarciem

Tak

Zasilanie

220-240 V, 110-120 V na niektórych rynkach

Bezpieczniki

7 A/230 V, zwłoczne | 15 A/115 V, zwłoczne

Wymiary

szer. x wys. x gł.

736,5 x 540 x 762 mm

Waga

76 kg

Wykończenie

Czarny lakier fortepianowy, 12 warstw

Akcesoria

Kabel zasilający AC

Tak

Kabel z wtykiem Neutrik Speakon

Tak (10 m)

Interkonekt

Tak

Instrukcja

Tak