G1 Mark II

SERIA REFERENCE

G1 MKII to świetny przypadek kontrastów. Znajomy, ale inny – na pierwszy rzut oka niezmieniony, ale jednak lepszy pod każdym względem niż oryginalny G1. To nasz najlepiej sprzedający się subwoofer.

Powrót klasyki

Lepsze podzespoły, to samo piękno

W wersji Mk II zachowaliśmy klasyczną obudowę z krzywiznami – jej kształt został starannie zaprojektowany, aby wyeliminować fale stojące, przemieszczające się do tyłu w obudowie. Znajdziemy tu również laminowane usztywnienie z twardego drewna przypominające instrumenty muzyczne, choć przeprojektowane pod kątem jeszcze większej sztywności. Wzmacniacz to mocny, świetnie kontrolowany i niezawodny układ o mocy 600 W, pracujący w klasie AB z nowymi zabezpieczeniami, które umożliwiają oddanie prawie 40% większej mocy bez kompresji.

Przetwornik – serce i dusza każdego subwoofera REL – został znacznie poprawiony dzięki powiększeniu jego skoku, bardziej elastycznemu zawieszeniu i zdolności do oddania większej dynamiki. Ta nowa wersja ma potrafi wygenerować ciśnienie dźwięku na poziomie 112 dB. Dzięki temu oddaje dźwięk w perfekcyjny sposób, zachowując jednocześnie główne zalety dostojnego piękna w połączeniu z jeszcze bardziej dziką dynamiką.

Wzmocniona siła

Ręcznie wykonywane z twardego drewna szkutniczego

Podczas gdy forma subwoofera zbiera pochwały, dzięki jej zakrzywionym powierzchniom, artystycznie wykończonym za pomocą 12 warstw ręcznie polerowanego czarnego lakieru fortepianowego, wewnętrzna konstrukcja zapewnia klarowność, spokój i dynamikę, dzięki którym G1 MKII jest tak znany i ceniony. Laminowane drewno liściaste klasy morskiej (szkutnicze), które stosujemy, nie różni się od tego, jakie znajdziemy w konstrukcji statków.

Każda obudowa wymaga dwóch dni produkcji, aby przygotować same ścianki. Następnie surowa obudowa jest wykańczana przez trzy tygodnie. Powstała struktura jest czymś więcej niż pięknym kształtem; to strukturalna podstawa głębokiego basu wytwarzanego przez G1 MKII.

Odtwarzając perfekcję

Naturalny bas od podłogi do sufitu

Kiedy doświadczamy basu w realnym świecie, pojawia się on wraz z wymiarem pionowym. Uderza w nasze uszy, kopie w nasze klatki piersiowe, toczy się po podłodze, prezentując majestat dźwięku. Systemy Reference Line Array  pozwalają na naturalne wydobycie basu, dodając komponent wysokościowy w sposobie, w jaki rozchodzi się on w pomieszczeniu. Subwoofer na samym dole wzmacnia najniższe dźwięki, pełzając po podłodze, powodując wstrząsy w pomieszczeniu. Środkowy subwoofer zapewnia wyraźny atak i precyzyjna artykulację bębnów lub dowolnego zdarzenia opartego na transjentach. Z kolei najwyższy subwoofer gwarantuje „drganie” powietrza pod wpływem dźwięków wydobywanych z wszelkiego rodzaju instrumentów znajdujących się nie na ziemi, a powyżej niej. System Reference Line Array  jest dla REL-a Świętym Graalem i dostępny jest tylko w naszych produktach referencyjnych.

Ponieważ 90% energii wytwarzanej przez system audio generowana jest w basie, Reference Line Array to niemal magiczny element, którego brakuje w tak wielu systemach, nawet w systemach high-end. Nie można sobie nawet wyobrazić tego powietrza, przejrzystości które bez wysiłku mocy przekazują nasze referencyjne systemy.

Godne zaufania źródło

Wzmacniacz w klasie AB

Piękny, żebrowany radiator ze stopu aluminium jest niezbędny wszędzie tam, gdzie rozpraszana jest moc potrzebna do uzyskania głębokiego basu przez wiele godzin. Nasz wzmacniacz pracujący w klasie AB zastosowany w G1 MKII może w krótkich przedziałach czasowych oddać aż 600 W. Mocny, szybki i zdolny do dostarczania dużych prądów – to najlepszy wzmacniacz, jaki kiedykolwiek zaprojektowali nasi inżynierowie.

W przypadku G1 MkII do budowy wzmacniacza pożyczyliśmy techniki stosowane przez nas w ubiegłym roku. Nowo opracowane układy zabezpieczające pozwalają na zwiększenie mocy o prawie 40%, zanim przetwornik wejdzie w niewielka kompresję. Wynik jest taki, że subwoofer gra znacznie głośniej (o około 5 dB) niż jego znakomity poprzednik.

Prędkość pod kontrolą

Rdzeń z plecionki włókna węglowego

Sercem każdego subwoofera REL jest przetwornik. W G1 MkII przetwornik jest o 25% sztywniejszy od poprzednika, dzięki czemu nowa wersja jeszcze lepiej radzi sobie z oddaniem głębokiego basu – jak przystało na serię Reference. Pozwoliło to na zastosowanie zawieszenia o większej podatności, przez co głośnik szybciej reaguje na transjenty i lepiej oddaje żywe, dynamiczne brzmienie. Nowe zawieszenie umożliwiło zwiększenie skoku membrany do 2”. Dostajemy więc mocniejszy, bardziej dynamiczny i dwukrotnie głośniejszy bas niż poprzednio. Wyjątkowa moc G1 MkII oznacza, że będzie idealnym uzupełnieniem systemów kina domowego i high-endowych systemów audio

Pełna kontrola

Precyzyjne strojenie w twoich rękach

Rozpocznij swoją przygodę z REL Reference po prostu podnosząc pilota; poczuj jego wagę i zobacz, jak jego zaokrąglone kontury delikatnie mieszczą się w Twojej dłoni. To starannie dopracowany element systemu, który zachęca do podjęcia drobiazgowo szczegółowych decyzji podczas konfiguracji, niezbędnych do osiągnięcia idealnej równowagi między systemem i subwooferem.

Modele referencyjne REL wykorzystują zdalne sterowanie w celu ułatwienia i ułatwienia początkowej konfiguracji. Zdecydowaliśmy się na to wiedząc, że po prawidłowym ustawieniu właściciel najprawdopodobniej będzie go rzadko używał. Subwoofery REL można dzięki temu perfekcyjnie skonfigurować, aby odtwarzać wszystkie formy muzyki i filmu bez uciekania się do tanich sztuczek, takich jak podkręcanie basu.

Specyfikacja techniczna

Typ

Obudowa zamknięta, przetwornik z przodu

Głośnik – wymiary i materiał

300 mm, o długim skoku, plecionka włókna węglowego z odwróconą nakładką przeciwpyłową

Radiator pasywny – wymiary i materiał

nie dotyczy

Odtwarzanie niskich częstotliwości

-6 dB przy 15 Hz

Wejścia

Wysokopoziomowe – Neutrik Speakon, niskopoziomowe – stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR

Wyjścia

Wysokopoziomowe, LFE RCA, LFE XLR – przelotka

Moc

600 W (RMS), zasilacz Ultra High-Current

Wzmacniacz

Klasa AB

Łącze bezprzewodowe

nie dotyczy

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenia

Tak

Ochrona przez pojawieniem się napięcia stałego

Tak

Ochrona przed zwarciem

Tak

Zasilanie

220-240 V, 110-120 V na niektórych rynkach

Bezpieczniki

5 A/230 V, zwłoczne | 10 A/115 V, zwłoczne

Wymiary

szer. x wys. x gł.

571,5 x 462 x 680,3 mm

Waga

49 kg

Wykończenie

Czarny lakier fortepianowy, 12 warstw

Akcesoria

Kabel zasilający AC

Tak

Kabel z wtykiem Neutrik Speakon

Tak (10 m)

Interkonekt

Instrukcja

Tak