Classic 99

SERIA Classic

Potężna symfonia wzornictwa, mocy i wdzięku. Model Classic 99, bazując na fundamencie stworzonym przez Classic 98, jest pod każdym względem lepszy: ma większą moc, niżej schodzący bas i lepszy design; wszystko to razem przyciąga zarówno oko, jak i ucho. Dzięki mocy 450 W napędzającej mocny 12-calowy przetwornik z papierową membraną, Classic 99 nie tylko gra głośniej i schodzi głębiej na basie, ale także lepiej oddaje poszczególne warstwy tekstur dźwięku.

Nic tak nie podkreśla stylu życia, jak nowoczesne subwoofery REL z połowy ubiegłego wieku

Classic 99 rozszerza naszą linię Classic i przenosi ją na wyższy poziom jakościowy. Bogatszy, odważniejszy i potężniejszy? Z pewnością. Jednak 99 pokazuje również znacznie więcej niuansów, więcej powietrza i ma wyższą rozdzielczość niż jego mniejsi bracia. Dla tych, którzy mają wyższej klasy systemy i większe pokoje, Classic 99 zapewni postęp w każdym aspekcie, zachowując jednocześnie ten sam swobodny, wypełniający pomieszczenie charakter dźwięku, który charakteryzuje wszystkie produkty z serii Classic. Wysokiej jakości fornir z prawdziwego ciemnego orzecha idealnie uzupełni różnorodne wnętrza. Classic 99 jest emanacją samej prostej, komfortowej formy nowoczesnego wzornictwa z połowy ubiegłego wieku. Jest idealnym wyborem dla tych, którzy z zadowoleniem przyjęli jego poprzednika, ale czekali na napisanie kolejnego rozdziału – tych, którzy pragną jeszcze wyższej jakości dźwięku i możliwości wypełnienia większych, okazałych przestrzeni szerokim dywanem głębokiego basu. Nadal będziesz chciał włączyć płytę, nalać ulubionego drinka, zatopić się w ulubionym fotelu i zrelaksować się przy wybranej muzyce lub filmie. Classic 99 jest dla tych, którzy czekali na „więcej”.

Zaprojektowany do większych rzeczy

Classic 99 przyjmuje ten sam język formy, który zaproponowaliśmy w modelu 98. Wygodny jak para dobrze noszonych mokasynów, ma solidne ścianki obudowy o grubości aż 32 mm, pokryte bogatym, ciepłym, starannie, ręcznie dopasowanym fornirem orzechowym. Proste plakietki z naturalnego aluminium i delikatnie zaokrąglone nóżki wyfrezowane z litego kawałka tego materiału, ale przyciemnione, aby umożliwić pozorne unoszenie się w powietrzu, gwarantują, że nic, nawet maskownica, nie zakłóca czystości formy. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich REL-ów, stylistyka ma na celu znacznie więcej niż po prostu komfort psychiczny właściciela. Choć nie widzimy 12-calowego, skierowanego w dół przetwornika, z pewnością go poczujemy. Idąc dalej w kierunku tylnego panelu, zauważamy, że detale z epoki rozciągają się na panel wzmacniacza, gdzie wszystkie elementy sterujące są wykończone pięknym białym złotem. Wszystko, co napotykasz, ma solidną konstrukcję, jak wysokiej jakości przełączniki – nawet kliknięcie przełącznika fazy jest bliskie perfekcji. Jakość znajdziesz wszędzie, gdzie spojrzysz lub czego dotkniesz. Nie zdziw się, jeśli twoje dzieci będą się o niego kiedyś kłóciły…

Chcemy być najgłośniejsi. I najcichsi

Jak powie Ci każdy, kto zna firmę REL, zawsze zaczynamy od przetwornika. W tym przypadku jest to wykonany na zamówienie 12-calowy przetwornik o długim skoku, który wykorzystuje lekki, sztywny, prasowany na gorąco papier do uformowania głównego korpusu membrany. Na wierzchu znajduje się sztywna warstwa wykonana z ręcznie wytwarzanego papieru; korzystamy z tego materiału, ponieważ włókna są w nim ułożone losowo, co zapewnia doskonałe tłumienie własne przetwornika. Jest to jeden z sekretów REL-a. Zrozumienie, że to właśnie cisza, uwaga, aby doprowadzić do tego, aby przetwornik nic od siebie nie dodawał, tylko ciszę, daje w efekcie zaskakującą dynamikę. Podczas gdy Classic 99 potrafi zagrać niesamowicie głośno, to chodzi przede wszystkim o to, że z czarnego tła wyłania się najgłośniejsza dynamika, czasem wręcz szokująca, a tego właśnie poszukują wielcy kompozytorzy i reżyserzy.

Więcej niż moc

Classic 99 jest duży, odważny i pełen charakteru, podobnie jak Stentor II z czasów naszej młodości, ale za jedną trzecią jego ceny. Oczywiście – 99 ma świetny wzmacniacz. Aby wygenerować głębszy bas i znacznie wyższą moc wyjściową, sięgnęliśmy po wypróbowany i sprawdzony wzmacniacz pracujący w klasie D, którego używaliśmy już w tysiącach poprzednich produktów. Ta 450-watowa jednostka współpracuje z całkowicie analogowymi filtrami PerfectFilter™, które poprawiają jego użyteczną moc wyjściową do niskiego zakresu 20 Hz – znakomicie jak na konstrukcję tej wielkości i ceny. Classic 99 generuje dźwięk, który jest jednocześnie bogaty i szczegółowy. Sięga po to, co najlepsze w obecnej technologii, aby zapewnić dźwięk nieco cieplejszy i bardziej zbliżony do tego, co wszyscy wyobrażamy sobie jako dźwięk vintage, z niezawodnością i doskonałym brzmieniem, lepszym niż było to kiedykolwiek wcześniej możliwe, także w tamtych czasach.

Jak wypada Classic 99 w porównaniu do modelu Classic 98?

Chociaż wyglądają podobnie, nowszy Classic 99 jest o około 50 procent większy (pod względem objętości), dostarczając 450 watów mocy (300 w przypadku CL98) do 12-calowego przetwornika (10 w przypadku CL98). To są znaczące zmiany w podstawowej specyfikacji Classic 99. Tak, Classic 99 jest mocniejszy, gra głośniej i schodzi głębiej. I powinien. Przeprowadzimy Cię przez nieopowiedzianą, mniej oczywistą historię, która sprawia, że Classic 99 jest naprawdę wyjątkowy, nawet doceniając magię, jaką jest oryginalny Classic 98.

Mniej kabli?

W bezprzewodowej ofercie REL-a przyszłość spotyka się z przeszłością. Aby osiągnąć najwyższą jakość, jeśli Twoje upodobania słuchowe kierują się w stronę filmów, wybierz nasz Airship II, przeznaczony do korzystania z połączenia REL High-Level Connection PLUS .1/LFE. Kto w dzisiejszych czasach nie strumieniuje wysokiej jakości treści wideo? To jest nasze najlepsze łącze bezprzewodowe pracujące na częstotliwości 5,8 GHz i wykorzystujące dyskretne komponenty, aby bezbłędnie przekształcić Twój system w całkowicie nieskompresowany bezprzewodowy, zdolny do wyeliminowania plątaniny kabli w całej przestrzeni mieszkalnej.

Masz mniejszy budżet? Dodajemy dokładnie ten sam 5,8-gigowy układ główny do przystępnego cenowo systemu, który pozwala na dostarczanie sygnału Low Level lub .1/LFE do tej samej odległości 35 stóp z tym samym niezawodnym przesyłem sygnału, z którego słyniemy przez ostatnie 15 lat. HT-Air MKII Wireless to jedna z najlepszych okazji w życiu.

Specyfikacja techniczna.

Konstrukcja:
aktywny przetwornik skierowany w dół

Przetwornik:
305 mm, powlekana pulpa celulozowa, skierowana w dół membrana, stalowy kosz

Rozciągnięcie niskich tonów:
24 Hz przy -6 dB

Wejścia:
wysokopoziomowe Neutrik Speakon, niskopoziomowe RCA, LFE RCA

Moc wzmacniacza:
450 W (RMS)

Typ wzmacniacza:
klasa D

Łącze bezprzewodowe:
HT-Air MKII Wireless lub AirShip II (sprzedawane oddzielnie)

Podwójny filtr parametryczny:
nie dotyczy

Zabezpieczenia
W pełni elektroniczne zabezpieczenie: tak
Ochrona przed napięciem DC na wejściu: tak
Ochrona przed zwarciem: tak

Zasilanie:
220-240 V

Bezpieczniki:
4 A (półzwłoczny), 220 V

Wymiary (szer. x wys. x gł.):
400 x 534 x 350 mm;
plus 44,5 mm gł. przy stosowaniu wtyku wysokopoziomowego

Waga:
27,1 kg

Wykończenie:
naturalna okleina z orzecha amerykańskiego

Akcesoria:
kabel zasilający DC, Neutrik Speakon (10 m), interkonekt RCA

Instrukcja obsługi:
tak